24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Ulice Warszawy pełne przeciwników reformy sądownictwa!

Weekend upłynie pod znakiem protestów

Tysiące osób wyrażą swój sprzeciw w ulicznych protestach, które zaplanowano na sobotę i niedzielę. Na stołeczne ulice wyjdą sympatycy partii Razem, Obywateli RP, KOD-u, a także niezwiązani z żadną organizacją obywatele, którzy nie godzą się na sądową rewolucję szykowaną przez Prawo i Sprawiedliwość. Mowa o nowych przepisach, które odsuną od pracy obecnych sędziów Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego.

Partia Razem zorganizowała w sobotę protest na Krakowskim Przedmieściu. Jego uczestnicy przeszli pod Pałac Prezydencki, gdzie domagali się interwencji Andrzeja Dudy ws. planowanych zmian w prawie. Akcja odbyła się pod hasłem „Nie oddamy wolnych wyborów!”.

W niedzielne południe pod siedzibą TVP przy ul. Woronicza w Warszawie zaplanowano protest przeciwko politycznej propagandzie, która – wg protestujących – występuje w państwowych mediach.

Czytaj także: „Zmiany w Sądzie Najwyższym to kpina z prezydenta”

Największy protest zaplanowano zaś na godz. 15.00 pod budynkiem Sejmu. Za jego organizacją stoi KOD oraz Obywatele RP. Obecni mają być również politycy Platformy Obywatelskiej. Protest odbędzie się pod hasłem „To NIE Koniec! Powstrzymajmy Zamach Stanu”.

Akcja Demokracja zaprasza zaś na happening pod Sądem Najwyższym, który rozpocznie się w niedzielę o 21.00. Uczestnicy będą symbolicznie odpalać znicze, aby stworzyć tzw. łańcuch światła.

(warszawa.eska.pl)

pis

protesty

sądy

sądowinctwo

demokracja

reforma sądownistwa

prawo i sprawiedliwość

Redakcja 24 godziny
date_range 16 lipca 2017 schedule 16:00
„Paprykarz”: przez te 500 plus nie ma ludzi do pracy
To on zapytał Donalda Tuska „jak żyć?”

– Mimo tego, że Polacy dostali takie to szumne 500 plus, na wsi nie słychać jakiegoś zachwytu z tego tytułu – ocenił Stanisław Kowalczyk, szerzej znany jako „Paprykarz”. Gość Nowa TV zasłynął pytaniem „Panie premierze, jak żyć?”, które zadał kilka lat temu Donaldowi Tuskowi. – Przez te 500 plus nie ma ludzi do pracy – dodał gość Marka Czyża. Stanisław Kowalczyk podkreślił, że takiego rozdźwięku poglądów i takiej agresji w społeczeństwie, nie było od dawna.

Redakcja 24 godziny
date_range 26 lipca 2017 schedule 09:03