24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Ujęto zamachowca z Dortmundu

28-letni Rosjanin był zaskoczony…

Niemiecka policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zamach na autokar piłkarzy klubu Borussia Dortmund. Aresztowanie miało miejsce w miejscowości Rottenburg. Lokalne media podają, że zatrzymany to pochodzący z Rosji Siergiej W. Motywem ataku miał być chwilowy spadek akcji Borussii na giełdzie.

Zamach został przeprowadzony 11 kwietnia przed meczem Borussia Dortmund - AS Monaco. Autokar przewożący drużynę Roberta Lewandowskiego na stadion został zaatakowany tuż przy hotelu. W pobliżu pojazdu doszło do eksplozji trzech materiałów wybuchowych. Ranne zostały dwie osoby - piłkarz Marc Bartra i policjant.

W związku ze sprawą niemiecka policja zatrzymała w miejscowości Rottenburg 28-letniego Rosjanina Siergieja W. Mężczyzna był zaskoczony, ujęto go w drodze do pracy. Akcję przygotowywało ponad stu funkcjonariuszy z czterech różnych jednostek policji.

Czytaj także: Atak na piłkarzy Borussii był próbą zabójstwa

Rosjanin świetnie przygotował się do przeprowadzenia zamachu. Doskonale znał trasę, którą mają do pokonania piłkarze, sam skonstruował ładunki wybuchowe, które dodatkowo wypełnił ostrymi przedmiotami. Zdaniem prokuratury, jego zamiarem było zranienie lub zabicie jak największej ilości osób.

Czytaj także: Zamach w Dortmundzie: Policja zatrzymała podejrzanego! Szokujący motyw ataku

Według dziennika "Bild" motywem przeprowadzenia zamachu była chęć osłabienia Borussii na giełdzie. Rosjanin chciał ponoć kupić 15 tys. akcji BVB, by za jakiś czas na nich zarobić.

(SE.pl)

Robert Lewandowski

niemcy

terroryzm

Siergiej W.

Borussia Dortmund

atak terrorystyczny

zamach

Redakcja 24 godziny
date_range 21 kwietnia 2017 schedule 23:17