24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Udało się zebrać 3 mln zł na operację Julki!

Dziewczynka dochodzi do zdrowia w USA

To była dramatyczna walka o życie. Ponad 100 tys. osób włączyło się tę walkę i wsparło akcję „Serce dla Julii”. Możemy się przekonać, że ten ogrom wsparcia ma sens, bo Julia wzięła pierwszy samodzielny oddech. 13-latkę odłączono od respiratora, jest po operacji w Stanach Zjednoczonych, operacji, która kosztowała ponad trzy miliony złotych i była możliwa dzięki temu, że tak wielu z państwa ma dobre serce. Serce Julii wymagało bardzo poważnego zabiegu. Jej życie wisiało na włosku.

Cud – tak można podsumować wszystko to, co w ostatnim czasie wydarzyło się w życiu Julii. Dziewczynka powoli odzyskuje siły w kalifornijskiej klinice. Rozpoczęła rehabilitację ruchową, wszystko po to, żeby płuca zaczęły prawidłowo funkcjonować a serce przyzwyczajało się do większego wysiłku.

Jeszcze sześć miesięcy temu operacja w Stanach była prawie nierealnym marzeniem. Ale to ,,prawie’’ dawało nadzieję. Leczenie 13-latki wyceniono na trzy miliony złotych, rodzina zdecydowała, ze poruszy niebo i ziemię, aby zdobyć pieniądze.

Czytaj także: 13-letnia Julia coraz bliżej operacji. Zbiórka trwa!

Julka urodziła się z poważną wada serca i płuc. 10 lat temu przeszła już jedna operację w tej samej klinice. Wtedy koszty pokryło ministerstwo zdrowia, teraz odmówiło pomocy. Dziewczynka dłużej nie mogła czekać. Z dnia na dzień traciła siły. Rodzina rozpoczęła zbiórkę. Do akcji włączyły się tysiące ludzi dobrej woli. Pomogli piłkarze i gwiazdy. Udało się, w czerwcu na koncie Julii pojawiły się trzy miliony zł.

Jeszcze w tym samym miesiącu Julia wyjechała z mamą do Stanów Zjednoczonych. 13 lipca przeszła operację. Dziewczynkę nadal można wspierać przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Julię czeka długa rehabilitacja, ale już wie, że kiedy wróci do Polski, wróci tez do tego, co kocha… będzie śpiewać, tańczyć i cieszyć się życiem…

(„24 godziny”)

serce

Julia Szponar

płuca

serce dla Julii

operacja

Redakcja 24 godziny
date_range 19 lipca 2017 schedule 20:14