24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Uchodźcy z Syrii szykują się do zimy

Potrzebna ciepła odzież, koce i żywność

Nadchodząca zima spędza sen z powiek uchodźcom z Syrii, koczującym w Libanie. W tymczasowym obozie w dolinie Bekaa, tysiące ludzi tłoczy się w kolejkach po ciepłą odzież, koce i żywność, która pozwoli im przetrwać. Bez tego, nadchodząca zima brzmi dla uchodźców jak wyrok śmierci.

Warunki w obozie są dramatyczne. Ludzie śpią w namiotach prowizorycznie przykrytych plastikowymi zabezpieczeniami, oraz na gołej ziemi. Z czterech tysięcy nowo przybyłych osób, w ciepłą odzież i żywność udało się wyposażyć jedynie połowę z nich.

Zimy na większości terytorium Libanu należą do łagodnych, ale w rejonach górskich, jak dolina Bekka temperatura może spaść poniżej zera. Pierwszy obfity śnieg spadł już w tym tygodniu. Obóz w dolinie Bekaa to jeden z największych w tym rejonie świata. W szczytowym momencie, latem, przebywało w nim blisko 400 000 uciekinierów z ogarniętej wojną domową Syrii.

(„24 godziny”)

syria

24 godziny

serwis informacyjny

liban

uchodźcy

wojna

Redakcja 24 godziny
date_range 18 grudnia 2016 schedule 18:50
„Super Temat”: Byliśmy w prawdziwym piekle
Wstrząsająca historia żołnierzy z Afganistanu

Większość polskich żołnierzy, którzy zdecydowali się na wyjazd do Afganistanu nie zdawała sobie sprawy, na co się decyduje. Strach, śmierć, całkowity brak zasad po stronie wroga. Podczas tej wojny życie straciło 44 polskich żołnierzy, a ponad 860 odniosło obrażenia. W programie „Super Temat” Jarosław Kulczycki rozmawiał z jednym z poszkodowanych żołnierzy, który dosłownie wyrwał się śmierci.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 maja 2017 schedule 10:07