24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Tylko strach przed ludźmi cofnie Kaczyńskiego przed łamaniem konstytucji”

Ryszard Kalisz w „Tu i teraz”

Choć opozycja mównicy Sejmowej już nie okupuje, to kryzys w parlamencie nadal trwa. W ocenie Ryszarda Kalisza, który był gościem w programie „Tu i teraz” to obywatele zakończą spór trwający od kilku tygodni.

- W założeniach politycznych Jarosława Kaczyńskiego znaczenie przestaje mieć Konstytucja, a opozycja jest tłem dla działań władzy – skomentował Ryszard Kalisz.

W jego ocenie, w pewnym momencie ludziom skończy się cierpliwość do polityków, którzy nie potrafią zakończyć dłużącego się sporu. - Przewiduję, że mogą być bardzo wielkie zgromadzenia w różnych miejscach. Jarosława Kaczyńskiego przed łamaniem Konstytucji może tylko uchronić strach przed ludźmi na ulicy – stwierdził Kalisz.

Gość Joanny Dunikowskiej odniósł się też do osoby marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. - Pan Marszałek przy małej odporności psychicznej jest wykonawcą poleceń Kaczyńskiego. On nawet wykonuje polecenie, których jeszcze nie ma, bo obi się narazić Kaczyńskiemu. To było wielokrotnie widać przy prowadzeniu obrad – ocenił Kalisz.

Od 16 grudnia część posłów opozycji blokowała salę plenarną. Była to reakcja m. in. na wykluczenie z obrad posła Michała Szczerby, kontrowersje wokół prawidłowości przebiegu głosowania nad budżetem na 2017 rok, a także ograniczenia warunków pracy dziennikarzy w parlamencie.

(„Tu i teraz”)

spór

sejm

kryzys

marszałek sejmu

ryszard kalisz

Marek Kuchciński

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 13 stycznia 2017 schedule 09:27
Politycy o uczczeniu… 100. rocznicy objawień fatimskich
Czy miały wpływ na losy Polski?

Sejmowa komisja kultury i środków masowego przekazu przyjęła projekt uchwały w sprawie uczczenia setnej rocznicy objawień fatimskich. Nie wszyscy doznali wystarczającej iluminacji – były też bowiem głosy krytyczne – ale w głosowaniu straciły na wadze. Projekt przeszedł i tylko gdzieś w powietrzu zastygło pytanie: czy sejmowa uchwała może sankcjonować cuda? Katolicka mądrość podpowiada: nie chodzi o cuda, a o wpływ objawień na historię.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 16:41