24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Tylko strach przed ludźmi cofnie Kaczyńskiego przed łamaniem konstytucji”

Ryszard Kalisz w „Tu i teraz”

Choć opozycja mównicy Sejmowej już nie okupuje, to kryzys w parlamencie nadal trwa. W ocenie Ryszarda Kalisza, który był gościem w programie „Tu i teraz” to obywatele zakończą spór trwający od kilku tygodni.

- W założeniach politycznych Jarosława Kaczyńskiego znaczenie przestaje mieć Konstytucja, a opozycja jest tłem dla działań władzy – skomentował Ryszard Kalisz.

W jego ocenie, w pewnym momencie ludziom skończy się cierpliwość do polityków, którzy nie potrafią zakończyć dłużącego się sporu. - Przewiduję, że mogą być bardzo wielkie zgromadzenia w różnych miejscach. Jarosława Kaczyńskiego przed łamaniem Konstytucji może tylko uchronić strach przed ludźmi na ulicy – stwierdził Kalisz.

Gość Joanny Dunikowskiej odniósł się też do osoby marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. - Pan Marszałek przy małej odporności psychicznej jest wykonawcą poleceń Kaczyńskiego. On nawet wykonuje polecenie, których jeszcze nie ma, bo obi się narazić Kaczyńskiemu. To było wielokrotnie widać przy prowadzeniu obrad – ocenił Kalisz.

Od 16 grudnia część posłów opozycji blokowała salę plenarną. Była to reakcja m. in. na wykluczenie z obrad posła Michała Szczerby, kontrowersje wokół prawidłowości przebiegu głosowania nad budżetem na 2017 rok, a także ograniczenia warunków pracy dziennikarzy w parlamencie.

(„Tu i teraz”)

spór

sejm

kryzys

marszałek sejmu

ryszard kalisz

Marek Kuchciński

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 13 stycznia 2017 schedule 09:27
Ryszard Kalisz: cały system zawiódł
Były szef MSWiA o działaniach po tragicznych nawałnicach

– Państwo PiS-owskie nie zdało egzaminu – tak Ryszard Kalisz komentował działania po gwałtownych nawałnicach, które w ostatnich dniach przeszły przez Polskę. W ocenie byłego szefa MSWiA „cały system zależny od najwyższej władzy politycznej zawiódł”. – To była nawałnica nieporównywalna z niczym innym, co mieliśmy w Polsce – dodał gość Jarosława Kulczyckiego na antenie Nowa TV.

Redakcja 24 godziny
date_range 18 sierpnia 2017 schedule 09:05