24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Turcja: kilkudziesięciu zabitych w zamachu na klub

W tym 16 cudzoziemców

Co najmniej 39 osób zostało zabitych, a prawie 70 – rannych w ataku terrorystycznym w Stambule. Napastnik strzelał do uczestników zabawy sylwestrowej. W klubie, gdzie doszło do zamachu, przebywało ponad 500 osób.

Nadal trwa identyfikacja ciał. Dotychczas udało się rozpoznać 21 osób – poinformował szef tureckiego MSW Suleyman Soylu. Jak dodał, służby cały czas starają się namierzyć sprawcę, który – jak twierdzą – prawdopodobnie nie działał sam.

Do tragedii doszło w noc sylwestrową. Mężczyzna przebrany za św. Mikołaja, wszedł do popularnego klubu Reina położonego w europejskiej Stambułu, uzbrojony w długą broń. Wcześniej zabił policjanta stojącego przed klubem. Po wejściu do środka strzelał na oślep do bawiących się gości.

Część uczestników zabawy wybiegła z klubu i skakała do Bosforu, nad którym jest on położony.

W Stambule 11 grudnia miał miejsce podobny zamach. Wówczas przed stadionem Vodafone Arena i parkiem Macka śmierć poniosło 38 osób, a rannych zostało 155. Autorstwo zamachów przypisała sobie powiązana ze zdelegalizowaną w Turcji separatystyczną Partią Pracujących Kurdystanu (PKK) organizacja bojowa Sokoły Wolności Kurdystanu (TAK).

(pap.pl)

turcja

stambuł

atak

terroryzm

zabici

ranni

sylwester

zamach

Redakcja 24 godziny
date_range 1 stycznia 2017 schedule 21:01