24h online
Tunezyjczycy pobici w biały dzień źródło: Pixabay/Alexas_Fotos

Tunezyjczycy pobici w biały dzień

Świadkowie nie reagowali

Do napadu doszło na przystanku przy ulicy Glinianej we Wrocławiu. Jeden z dwóch zaatakowanych mężczyzn twierdzi, że na miejscu kilkadziesiąt osób czekało na tramwaje, jednak nikt nie stanął w ich obronie.

Obcokrajowcy zostali napadnięci w miniony czwartek - za dnia, po godzinie 15.00. Wrocławski oddział Eski Info poznał szczegóły zdarzenia opisane przez pana Mohameda, jednego z zaatakowanych.

„Dwóch facetów przeklinało moją kulturę, religię, karnację i kraj. Co więcej, pobili mnie i rozwalili mój telefon” - napisał w wiadomości do redakcji Eski.

Napastnicy byli pijani

Wg relacji mężczyzny, na przystanku stało ok. 40 osób, ale nikt nie zareagował. Dopiero policja stanęła na wysokości zadania. Funkcjonariusze przyjechali po kilku minutach i ujęli dwóch mężczyzn.

Zatrzymani to 29-letni wrocławianin oraz 22-latek z Rudy Śląskiej. Mają już postawione zarzuty - dotyczą znieważenia na tle narodowościowym, naruszenia nietykalności cielesnej i kierowania gróźb karalnych. W chwili napaści obaj byli nietrzeźwi.

(wroclaw.eska.pl)

wrocław

pobicie

policja

Redakcja 24 godziny
date_range 17 listopada 2016 schedule 10:57
Świat jednoczy się z Wlk. Brytanią po zamachu w Londynie
Kolejne zatrzymania w związku z zamachem

Do stolicy Anglii płyną kondolencje z wielu krajów. Nocą w centrum miasta trwało czuwanie w hołdzie ofiarom zamachu. W tym samym czasie brytyjska policja zatrzymała w środkowej i północnej Anglii kolejne dwie osoby, które mogły mieć związek z atakiem. Funkcjonariusze podali też nowe informacje dotyczące zamachowca.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:22