24h online
Trzylatka uratowała swoją mamę źródło: KATARZYNA ZAREMBA/SE/EAST NEWS

Trzylatka uratowała swoją mamę

Natychmiast wezwała pomoc

Isabelle doskonale wiedziała, co zrobić, gdy jej mama zemdlała. Trzyletnia dziewczynka bez wahania chwyciła za telefon i wezwała pomoc.

Historia miała miejsce w miejscowości Snodland w hrabstwie Kent w Anglii.

Matka opiekowała się w domu dwójką swoich dzieci, gdy nagle pociemniało jej w oczach i straciła przytomność. Z pomocą przyszła mała Isabelle, która zadzwoniła po pogotowie.

Ratownicy nie mogli uwierzyć, że rozmawiają z trzylatką. Dziecko wyjaśniło, co się stało i odpowiadało na pytania dyspozytora. Isabelle nie potrafiła jednak wskazać, gdzie dokładnie mieszka, ale ratownicy sami ustalili adres i natychmiast przyjechali na miejsce.

Na szczęście mamie dziewczynki nic groźnego się nie stało - nie było konieczności jechania do szpitala. Dziewczynka została uznana za bohaterkę, otrzymała nawet specjalny dyplom.

(se.pl)
 

pogotowie

karetka

dziecko

Redakcja 24 godziny
date_range 23 listopada 2016 schedule 09:22

Groźny wypadek na Opolszczyźnie, na odcinku autostrady A4 w okolicach Niemodlina. Kierowca osobowego samochodu w czwartek nad ranem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w tył ciężarówki. W wyniku uderzenia osobówka stanęła w płomieniach. Trzy osoby zostały ranne.

Redakcja 24 godziny
date_range 15 czerwca 2017 schedule 13:04