24h online
Trzylatka uratowała swoją mamę źródło: KATARZYNA ZAREMBA/SE/EAST NEWS

Trzylatka uratowała swoją mamę

Natychmiast wezwała pomoc

Isabelle doskonale wiedziała, co zrobić, gdy jej mama zemdlała. Trzyletnia dziewczynka bez wahania chwyciła za telefon i wezwała pomoc.

Historia miała miejsce w miejscowości Snodland w hrabstwie Kent w Anglii.

Matka opiekowała się w domu dwójką swoich dzieci, gdy nagle pociemniało jej w oczach i straciła przytomność. Z pomocą przyszła mała Isabelle, która zadzwoniła po pogotowie.

Ratownicy nie mogli uwierzyć, że rozmawiają z trzylatką. Dziecko wyjaśniło, co się stało i odpowiadało na pytania dyspozytora. Isabelle nie potrafiła jednak wskazać, gdzie dokładnie mieszka, ale ratownicy sami ustalili adres i natychmiast przyjechali na miejsce.

Na szczęście mamie dziewczynki nic groźnego się nie stało - nie było konieczności jechania do szpitala. Dziewczynka została uznana za bohaterkę, otrzymała nawet specjalny dyplom.

(se.pl)
 

pogotowie

karetka

dziecko

Redakcja 24 godziny
date_range 23 listopada 2016 schedule 09:22
Piła: nie żyje dwulatka, była wcześniej bita?
Matka i konkubent zatrzymani

Ta śmierć wstrząsnęła Piłą. We wtorek nad ranem mała Liliana trafiła do szpitala. Dziewczynka była nieprzytomna. Zmarła na sali operacyjnej zaledwie dwa miesiące po swoich drugich urodzinach. Sprawę skierowano do prokuratury. Obrażenia na ciele dziecka wskazywały, że mogło paść ofiarą przemocy domowej.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 marca 2017 schedule 17:52