24h online
Trzylatka uratowała swoją mamę źródło: KATARZYNA ZAREMBA/SE/EAST NEWS

Trzylatka uratowała swoją mamę

Natychmiast wezwała pomoc

Isabelle doskonale wiedziała, co zrobić, gdy jej mama zemdlała. Trzyletnia dziewczynka bez wahania chwyciła za telefon i wezwała pomoc.

Historia miała miejsce w miejscowości Snodland w hrabstwie Kent w Anglii.

Matka opiekowała się w domu dwójką swoich dzieci, gdy nagle pociemniało jej w oczach i straciła przytomność. Z pomocą przyszła mała Isabelle, która zadzwoniła po pogotowie.

Ratownicy nie mogli uwierzyć, że rozmawiają z trzylatką. Dziecko wyjaśniło, co się stało i odpowiadało na pytania dyspozytora. Isabelle nie potrafiła jednak wskazać, gdzie dokładnie mieszka, ale ratownicy sami ustalili adres i natychmiast przyjechali na miejsce.

Na szczęście mamie dziewczynki nic groźnego się nie stało - nie było konieczności jechania do szpitala. Dziewczynka została uznana za bohaterkę, otrzymała nawet specjalny dyplom.

(se.pl)
 

pogotowie

karetka

dziecko

Redakcja 24 godziny
date_range 23 listopada 2016 schedule 09:22
Urodzony z in vitro: to metoda leczenia, a nie tworzenia supergatunków
Po kontrowersyjnej debacie w Krakowie

– Żadnej wymiernej różnicy nie ma między mną, a dzieckiem poczętym normalną metodą – mówił w programie „Tu i teraz” w Nowa TV Wojciech Zamysłowski, „pierwsze dziecko probówkowe” Kliniki Novum. 21-latek poczęty metodą in vitro ocenił, że debata w Polsce na ten temat „nie jest poważna”.

Redakcja 24 godziny
date_range 14 stycznia 2017 schedule 09:11