24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Trzęsienie ziemi w Chile - trwa liczenie strat

Odwołano alarm przed tsunami

Chile boryka się ze skutkami potężnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,6 stopni w skali Richtera. Straty materialne są ogromne. Na szczęście nie ma doniesień o ciężko rannych, ani o zabitych.

„To trzęsienie było bardzo, bardzo silne. Byłam w domu z moimi dziewczynkami. Myślałam, że dom się zawali, więc uciekliśmy. Byle z dala od budynków” - mówiła przerażona kobieta, która doświadczyła trzęsienia.

W Los Lagos ewakuowano ponad cztery tysiące osób. Wiele miejscowości jest odciętych od prądu, zniszczonych jest też wiele dróg. Na szczęście odwołano już alarm przed tsunami - poinformował dyrektor Centrum Bezpieczeństwa Narodowego Ricardo Toro.

Chilijskie służby nadal monitorują sytuację, boją się nie tylko wstrząsów wtórnych, ale i tego, że mogą one wywołać potężne fale. Skala zniszczeń jest ogromna. W wielu miejscach osunęła się ziemia. Trzęsienie było tak silne, że odczuli je także mieszkańcy Argentyny.

(„24 godziny”)

chile

trzęsienie ziemi

tsunami

zniszczenia

Redakcja 24 godziny
date_range 26 grudnia 2016 schedule 20:30
Ryszard Kalisz: cały system zawiódł
Były szef MSWiA o działaniach po tragicznych nawałnicach

– Państwo PiS-owskie nie zdało egzaminu – tak Ryszard Kalisz komentował działania po gwałtownych nawałnicach, które w ostatnich dniach przeszły przez Polskę. W ocenie byłego szefa MSWiA „cały system zależny od najwyższej władzy politycznej zawiódł”. – To była nawałnica nieporównywalna z niczym innym, co mieliśmy w Polsce – dodał gość Jarosława Kulczyckiego na antenie Nowa TV.

Redakcja 24 godziny
date_range 18 sierpnia 2017 schedule 09:05