24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Trzeba gadać, gadać, gadać”. Dziś Dzień Radia

Adam Feder przepytał radiowców

Radiowcy są zazwyczaj ludźmi o niezwykłej charakterystyce głosu i charyzmie. – To trzeba kochać, czuć, lubić. Włącza się lampka, włącza się mikrofon, no i po prostu mówimy. Wchodzimy w jakąś dziwną przestrzeń, w której się fajnie odnajdujemy – mówił w Dniu Radia Krzysztof Jankes Jankowski, prowadzący „Ranne ptaki” w Radiu ESKA. Kolegów z radia odwiedził Adam Feder.

Święto Radia obchodzone jest w Polsce corocznie 11 kwietnia. Wprowadzono je, by podkreślić rolę radia w codziennym życiu społeczeństwa. A co trzeba zrobić, by zostać radiowcem?

– Nieustanny słowotok, nieustannie się mówi, się nie przerywa, powietrza się nawet nie bierze… non stop się mówi – wyjaśnia Wiktor Brzozowski z ESKA Rock. Radiowcy widzą też inne zalety swojej pracy. W odróżnieniu do telewizji nie trzeba się malować, a u facetów to średnio wygląda.

Czytaj także: Kalendarz pod lupą Adama Federa

O wyższości radia nad telewizją przekonuje także Norbert Bieńkowski z Radia VOX. – Jest coś takiego w tej intymności. Mówię do ciebie, ale cię nie widzę. Mogę cię uwieść, jeżeli chcę oczywiście – śmieje się dziennikarz.

Padły także argumenty, że telewizorem jest tak, że „trzeba patrzeć w to pudełko, a z radiem można włączyć i robić, co się chce”.

(„24 godziny”)

adam feder

dzień radia

radiowcy

Radio

Redakcja 24 godziny
date_range 11 kwietnia 2017 schedule 21:37