24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Trump przylatuje do stolicy. Będą utrudnienia w ruchu

Trump przylatuje do stolicy. Będą utrudnienia w ruchu

Już w środę wieczorem do Warszawy przybędzie amerykański prezydent Donald Trump, który weźmie udział w szczycie Trójmorza. Mieszkańcy stolicy będą musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami, które ograniczą możliwość poruszania się po mieście.

Wiadomo, że Donaldowi Trumpowi będzie towarzyszyć żona Melania. Para przyleci do Warszawy w środę wieczorem. Kolejny dzień będzie obfitował w oficjalne wizyty. Donald Trump spotka się m. in. z prezydentem Andrzejem Dudą, a także wygłosi przemówienie na pl. Krasińskich.

Melania Trump ma osobny program, który przewiduje m. in. wizytę w szpitalu im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej oraz zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik.

Już w czwartek wieczorem pierwsza para Ameryki uda się na szczyt G20 w Niemczech, gdzie dojdzie do spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Utrudnienia w Warszawie

W miejscach, gdzie będzie przebywał aDonald Trump, wprowadzono zakazy zatrzymywania się, które obowiązują nawet w miejscach do tego wyznaczonych. Pozostawienie auta grozi jego odholowaniem.

Wyłączone z ruchu zostaną m. in. pl. Krasińskich i ulice: Miodowa, Długa, Podwale i Senatorska. Na niektórych ulicach w rejonie Starego Miasta zostanie wprowadzony zakaz wjazdu samochodów ciężarowych (znak B-5). Ograniczenia będą dotyczyły także pieszych.

W czwartek, 6 lipca niedostępny będzie pl. Zamkowy. Wygrodzone zostaną także obszary w rejonie pl. Krasińskich oraz hoteli przy skrzyżowaniach Al. Jerozolimskich i ul. Emilii Plater, ulic Belwederskiej i Spacerowej oraz przy pl. Trzech Krzyży.

Droga z Lotniska Chopina, czyli ulice Żwirki i Wigury, Raszyńska i Al. Jerozolimskie nie będą wyłączone dla ruchu, ale kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w czasie przejazdu kolumn z gośćmi.

(SE.pl, ESKA Info Warszawa)

agata kornhauser-duda

donald trump

Melania Trump

Andrzej Duda

Redakcja 24 godziny
date_range 4 lipca 2017 schedule 20:40