24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Trump przesadził grożąc Korei Północnej? Jest odpowiedź

Wyspa Guam na celowniku

Amerykańskie społeczeństwo krytykuje Trumpa za zbyt mocne słowa w kierunku Korei Północnej. Tymczasem Korea zarzuca prezydentowi USA brak rozumu, twierdząc przy tym, że nie można z nim prowadzić sensownego dialogu. Północnokoreańska armia grozi także atakiem na amerykańską wyspę Guam. Prowokacjom nie ma końca, a atmosfera na linii Korea Północna – USA staje się coraz bardziej napięta.

Naczelne dowództwo północnokoreańskiej armii w reakcji na ostatnie ostrzeżenia Stanów Zjednoczonych odpowiedziało, że na prezydenta USA działa jedynie „ bezwzględna siła”. Północnokoreańska armia poinformowała, że do połowy sierpnia zakończy przygotowania do wystrzelenia w kierunku amerykańskiej wyspy Guam czterech rakiet średniego zasięgu, które mogłyby wpaść nawet około 40 kilometrów od wyspy.

Czytaj także: Trump grozi Korei Północnej „ogniem i furią”

Decyzję o ataku może podjąć Kim Dzong Un. Gubernator Guamu uspokaja twierdząc, że wyspa jest przygotowana na „wszelką ewentualność”.

Amerykanie twierdzą, że wtorkowe słowa Trumpa (że jeśli Korea Północna będzie grozić Stanom Zjednoczonym spotka ją ogień i gniew) mogą być interpretowane jako sugestia wojny nuklearnej.

(„24 godziny”)

Kim Dzong Un

donald trump

korea północna

usa

Redakcja 24 godziny
date_range 10 sierpnia 2017 schedule 21:07