24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Tragedia w kopalni Rudna - są ofiary

Trwa wyścig z czasem

W kopalni Rudna w Polkowicach (woj. dolnośląskie) doszło do silnego wstrząsu, zginęło ośmiu górników.

Do wstrząsu o sile 3,4 w skali Richtera doszło 29 listopada około godziny 21.00. Epicentrum znajdowało się na głębokości 1,5 tysiąca metrów.

Zginęło osmiu górników. Ciała trzech ostatnich znaleziono przed godziną 20. Trzech uratowanych górników trafiło do szpitalnego oddziału ratunkowego w Głogowie. Jeden z nich został już wypisany, a pozostałych dwóch zostało przeniesionych na oddział chirurgiczny. Przebywają na obserwacji, ale według naszych informacji ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ratownicy kopią ręcznie

Akcja ratunkowa była trudna. Duża głębokość wydobycia sprzyja tąpaniom. W wyniku wstrząsu zawaliła się ogromna komora maszyn. Na miejscu cały czas zmieniały się ekipy ratownicze, które usuwały rumowisko.

Kopalnia Rudna jest największą kopalnią miedzi w Europie i jedną z największych głębinowych kopalni tej rudy na świecie.

(„24 godziny”, se.pl, wroclaw.eskainfo.pl)

 

ratownicy

górnicy

kopalnia

Redakcja 24 godziny
date_range 30 listopada 2016 schedule 20:07

Ratownicy to serial fabularny opowiadający historię grupy ratowników pracujących w wysokich i niebezpiecznych Tatrach. Ekstremalne akcje ratownicze to dla nich codzienność. W serialu zobaczymy m.in. Bogusława Lindę, Krzysztofa Globisza, Tomasza Schuchardta i Pawła Domagałę. Ratowników wyreżyserował zmarły tragicznie w 2015 roku Marcin Wrona.

Redakcja nowa.tv
date_range 10 lutego 2017 schedule 16:21