24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Tragedia w Bytomiu. W wybuchu gazu zginęły dwie osoby

13-latka chwilę wcześniej opuściła dom

W wybuchu gazu, do którego doszło w Bytomiu we wtorek, zginęły dwie osoby. Wiadomo już, że to 43-letni mężczyzna i jego 67-letnia matka. Nadal nie wiadomo natomiast, w jakim sposób doszło do wybuchu.

Prokuratura dotychczas nie przekazała żadnych informacji dotyczących ewentualnych przyczyn eksplozji, do której doszło ok. 15.30 we wtorek w budynku mieszkalnym przy skwerze Heleny Modrzejewskiej w Bytomiu (woj. śląskie).

Mówią za to, choć nieoficjalnie, sąsiedzi i mieszkańcy pobliskich domów, którzy po wybuchu zostali ewakuowani. Sugerują, że wybuch nie nastąpił przypadkiem, a mężczyzna przeżywał załamanie nerwowe.

Czytaj także: KALISZ: 54-LATEK ZACZADZIŁ SIĘ W ŁAZIENCE

Najbardziej tajemnicza jest jednak sprawa 13-letniej córki ofiary, która dosłownie chwilę przed eksplozją wybiegła z mieszkania. To właśnie zeznania dziewczynki będą kluczowe do ustalenia, co naprawdę się wydarzyło.

(„24 godziny”)

wybuch

eksplozja

gaz

prokuratura

bytom

Redakcja 24 godziny
date_range 22 marca 2017 schedule 21:31
Zatrzymania po zamachu w Manchesterze
Wprowadzono najwyższy poziom zagrożenia

W Manchesterze uczczono minutą cieszy ofiary poniedziałkowego zamachu. Rannych w szpitalu odwiedziła królowa Elżbieta II. W zamachu zginęły 22 osoby – w tym dwoje Polaków, a ponad 100 osób zostało rannych. Policja dokonuje kolejnych zatrzymań, na jaw wychodzą też nowe fakty. W całym kraju wprowadzono najwyższy, tak zwany krytyczny poziom zagrożenia. Oznacza on, że kolejny atak może nastąpić w każdej chwili.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 maja 2017 schedule 14:51