24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Tragedia podczas kąpieli – nie żyje niepełnosprawne dziecko

W pobliżu znajdowała się terapeutka

10-letnie dziecko utonęło w trakcie kąpieli terapeutycznej w domu pomocy społecznej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie – informuje RMF FM. W sprawie zostało wszczęte śledztwo, które ustali dokładne przyczyny śmierci chłopca. Śledczy ustalą także czy terapeutka ponosi odpowiedzialność za tragedię.

Dramat rozegrał się w Brzesku (Małopolska) w ostatnią środę. 10-letni chłopiec utonął w domu pomocy społecznej dla niepełnosprawnych intelektualnie, który prowadzą siostry służebniczki. Do sytuacji doszło podczas kąpieli terapeutycznej.

RMF RM podaje, że w chwili zdarzenia w basenie kąpały się dwie osoby. Nie były pozostawione same sobie, miała nad nimi czuwać terapeutka.

Wstępne informacje mówią o tym, że kobieta w pierwszej kolejności pomogła wejść do wody 10-latkowi, a następnie innej osobie. Wiele wskazuje na to, że właśnie wtedy dziecko zaczęło tonąć.

Zaplanowana sekcja zwłok pomoże w ustaleniu przyczyn śmierci chłopca. Śledczy nie wykluczają także pociągnięcia do odpowiedzialności terapeutki.

(SE.pl/ RMF FM)

prokuratura

kąpiel

śmierć

policja

sekcja zwłok

wypadek

Redakcja 24 godziny
date_range 23 marca 2017 schedule 21:33