24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Toksyczne ambicje rodziców zabijają magię sportu

Piast Gliwice rozpoczyna akcję „Nie patrz jak gram”

Pomimo najlepszych chęci, zachowanie części rodziców obecnych na sportowych treningach swoich dzieci, nie zawsze działa na nie motywująco – często jest wręcz przeciwnie. Piast Gliwice i Akademia Piłkarska „Team” postanowiły skończyć z tym zjawiskiem. Ma w tym pomóc akcja „Nie patrz jak gram”.

Część dzieci zapomina, że gra w piłkę nożną ma służyć przede wszystkim ich przyjemności – wszystko przez presję rodziców, która bardzo je stresuje i nie pozwala skupić się na grze. Dzieci zaczynają niepotrzebnie analizować, co się stanie jeśli stracą piłkę albo nie trafią do bramki. Stres rośnie, a frajda z gry automatycznie maleje.

W ramach akcji „Nie patrz jak gram” nagrano spot, który pokazuje „(de)motywujące” zachowania rodziców. W spocie ojciec daje wskazówki synowi, krzyczy będąc za ogrodzeniem – co rozprasza i wprowadza napiętą atmosferę. Reakcja trenera była stanowcza.

„Praca z najmłodszymi sportowcami wymaga pełnego skupienia i żywa ingerencja rodziców w zajęcia jest niedopuszczalna. Jednym z głównym celów, jakie sobie postawiliśmy tworząc struktury akademii było wyeliminowanie sytuacji, w których rodzic zbyt mocno reaguje na poczynania dziecka na treningu bądź meczu” – mówi Jarosław Kaszowski, założyciel AP Team.

(piast-gliwice.eu, „24 godziny”)

kampania

stres

dzieci

kampania społeczna

sport

piłka nożna

Redakcja 24 godziny
date_range 9 marca 2017 schedule 20:41