24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Tłumy na dworcu Łódź Fabryczna. „To się udało”

Stacja otwarta po pięciu latach

Podróżni w końcu dojadą do stacji Łódź Fabryczna! W niedzielę rano na dworcu zebrały się dwa tysiące mieszkańców, którzy razem przywitali pierwszy po pięcioletniej przerwie pociąg z prezydent Hanną Zdanowską na pokładzie.

– Jestem bardzo szczęśliwa. Tu widać energie tego miasta i energię łodzian – mówiła Hanna Zdanowska po dotarciu na miejsce.

Przebudowa Łodzi Fabrycznej była największą tego typu inwestycją w Polsce. Trwała pięć lat i połączyła kolej, komunikację autobusową, miejską i ruch samochodowy.

Pierwszy skład, który wjechał na dworzec 11 grudnia, przybył ze Skierniewic. Na otwarcie dworca od godz. 5 rano czekały tłumy łodzian. Ze stacji Widzew musiały odjechać dwa długie pociągi, bo w jeden wszyscy się nie zmieścili.

Z okazji otwarcia dworca przygotowano też wiele dodatkowych atrakcji, m.in. przejazdy tzw. trambusem czy wycieczki autobusowe po Nowym Centrum Łodzi.

Według rozkładu od niedzieli przez Łódź Fabryczną kursować będzie średnio 128 pociągów. Dworzec może obsłużyć ok. 150 pociągów dziennie.

(se.pl, lodz.eskainfo.pl)

 

pociąg

łódź

kolej

łódź fabryczna

dworzec

Redakcja 24 godziny
date_range 11 grudnia 2016 schedule 21:04