24h online
Tiger wpłaca pół miliona na powstańców. To przeprosiny źródło: Instagram

Tiger wpłaca pół miliona na powstańców. To przeprosiny

Wpadka czy zaplanowana akcja?

Producent napojów Tiger zasłynął ostatnio skandaliczną reklamą „Chrzanić to”, która dotyczyła Powstania Warszawskiego. W ramach przeprosin marka przelała na konto Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej 500 tys. zł.

Tiger opublikował swoją reklamę 1 sierpnia – czyli w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Kontrowersyjne zdjęcie pojawiło się w serwisie Instagram. Przedstawiało środkowy palec z podpisami „1 sierpnia, Dzień Pamięci” oraz „Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie!”. Kampania wywołała falę krytyki – część klientów zapowiedziała bojkot marki.

Czytaj także: Agencja odpowiedzialna za skandaliczną reklamę Tigera przeprasza

9 sierpnia producent przeprosił za akcję i zapowiedział wpłacenie pół miliona zł na rzecz powstańców – słowa dotrzymano, co potwierdził na Facebooku dziennikarz Filip Hajzer. Kwota zostanie przeznaczona na leki, protezy, aparaty słuchowe, opłaty za media oraz wsparcie na święta.

(SE.pl)

powstanie warszawskie

reklama

instagram

Tiger

powstańcy

skandal

Redakcja 24 godziny
date_range 10 sierpnia 2017 schedule 13:23
Skażone jaja trafiły na polski rynek!
Chodzi o ok. 40 tys. sztuk z Niemiec

Jajka, które mogły być zanieczyszczone fipronilem, zostały wykryte w Polsce. Nie trafiły jednak do konsumentów. Informacje potwierdził w piątek w rozmowie z PAP rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bodnar. Chodzi o 40 tys. sztuk jaj, które zostaną zutylizowane lub zwrócone niemieckiemu dostawcy.

Redakcja 24 godziny
date_range 11 sierpnia 2017 schedule 11:11