24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Tajna instrukcja dla posłów PiS

Wskazówki co mają mówić w mediach

Dyscyplina w partii musi być. Do posłów PiS trafił obszerny dokument ze szczegółowymi wskazówkami czym się chwalić, jak krytykować KOD oraz w jaki sposób przekonywać media, że za chaos w Sejmie odpowiada tylko opozycja.

- Ten przekaz pokazuje jednostronny obraz sytuacji w Sejmie, że to tylko i wyłącznie opozycja zawiniła – mówi Sylwester Ruszkiewicz, dziennikarz gazety „Super Express”

Instrukcja dla posłów jest bardzo szczegółowa. Wyjaśnia posłom nawet to, w jaki sposób wyjaśnić, dlaczego Jarosław Kaczyński uśmiechał się opuszczając Sejm w asyście policji podczas demonstracji obywateli. - Przekazy dnia tłumacza, że czara goryczy się przelała i można się tylko uśmiechać do opozycji – precyzuje Ruszkiewicz.

Dokument ze wskazówkami jest na tyle długi, że nie wszyscy z partii mieli czas na lekturę. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zapewniał w swoich wystapieniach, że żandarmeria wojskowa wspomaga w patrolach policję, ze względu na zamach w Berlinie. Z kolei w tym samym czasie jego zastępca Jarosław Zieliński tłumaczył, że żandarmeria jest na ulicach ze względu na manifestacje przed Sejmem.

(„24 godziny”)

posłowie

sejm

serwis informacyjny

pis

24 godziny

Redakcja 24 godziny
date_range 21 grudnia 2016 schedule 21:23