24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Sztokholm: ciężarówka wjechała w tłum ludzi

Są zabici i wielu rannych

W centrum Sztokholmu ciężarówka staranowała w grupę ludzi. Szwedzka policja potwierdziła śmierć czterech osób. Według informacji podawanych przez media,jest kilkunastu rannych. – Wszystko wskazuje na to, że doszło do aktu terroru – poinformował premier Lofven. Policja zatrzymała jedną osobę.

Funkcjonariusze policji podejrzewają, że mają do czynienia z aktem terroru. – Szwecja została zaatakowana. Wszystko wskazuje na to, że doszło do aktu terroru – powiedział wprost premier kraju Stefan Lofven. Agencja AFP informuje o jednej aresztowanej osobie.

Ciężarówka miała wjechać prosto w tłum oraz uderzyć w ścianę domu towarowego.

Czytaj także: Berlin: ciężarówka wjechała w jarmark bożonarodzeniowy

Media donoszą o chaosie, który panuje na miejscu zdarzenia. Na miejscu znajduje się wiele jednostek policji oraz karetek pogotowia, medycy udzielają pomocy rannym. Teren jest zamknięty i otoczony przez funkcjonariuszy.

Szwedzka telewizja publiczna STV informuje, że w okolicy padły strzały.

(wp.pl, tvn24.pl)

ciężarówka

szwecja

terroryści

terroryzm

zamach

Redakcja 24 godziny
date_range 7 kwietnia 2017 schedule 21:51
Zamach w Manchesterze. Eksplozja na koncercie Ariany Grande
Wśród zabitych i rannych są dzieci

W Manchesterze doszło do zamachu terrorystycznego. Eksplozja nastąpiła w poniedziałek wieczorem (ok. godz. 23.30 czasu polskiego) w hali Manchester Arena tuż po koncercie amerykańskiej wokalistki Ariany Grande. Zamachu dokonał jeden napastnik, który poniósł śmierć na miejscu. Udało mu się zabić 22 osoby oraz ranić ok. 60 innych.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 maja 2017 schedule 09:05