24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Szpital Bielański likwiduje oddział chirurgii dziecięcej

Czy rzeczywiście nie jest potrzebny?

Władze Szpitala Bielańskiego planują na przełomie stycznia i lutego 2017 roku zamknąć oddział chirurgii dla dzieci. Na taką decyzję władz nie zgadzają się lekarze, którzy przygotowali w tej sprawie petycję.

Z oddziału korzystają mali pacjenci z Bielan, Żoliborza oraz Bemowa. Na zabiegi przyjeżdżają tutaj również pacjenci z podwarszawskich miejscowości: Izabelin, Stare Babice, Jabłonna czy Legionowo.

Według planów dyrekcji, oddział ma być przeniesiony do istniejącego już szpitala dziecięcego przy ulicy Kopernika na warszawskim Śródmieściu. Dla rodziców wielu pacjentów to duże utrudnienie, bo będą mieli szpital znacznie dalej niż obecnie.

Dyrekcja placówki twierdzi, że obłożenie oddziału było niewielkie. Przy 19 dostępnych łóżkach zazwyczaj jest zajętych około 10. Jednak lekarzy oraz rodziców to nie przekonuje i stworzyli petycję. Podpisało ją ponad dwa tysiące osób.

Do akcji ratowania oddziału włączyły się również władze dzielnicy Bielany. - Komisja zdrowia podjęła stanowisko krytykującą pomysł dyrekcji. Szpital powinien być rozbudowywany, tymczasem są zamykane oddziały. Nie ma zgody na takie działanie - twierdzi Grzegorz Pietruczuk, wiceburmistrz dzielnicy, stowarzyszenie „Razem dla Bielan”.

(„24 godziny”)

szpital bielański

lekarze

pacjenci

szpital

Redakcja 24 godziny
date_range 13 grudnia 2016 schedule 20:28
NIK krytykuje pakiet onkologiczny
Resort zdrowia wprowadził korekty

Jak wynika z raportu Najwyżej Izby Kontroli, która wzięła pod lupę pakiet onkologiczny, procedurą karty DiLO (diagnostyki i leczenia onkologicznego) objęto jedynie 14 proc. chorych leczonych w poradniach specjalistycznych i niecałe 30 proc. leczonych w szpitalach. Bez karty pacjent z podejrzeniem nowotworu i tak musiał czekać w kolejce.

Redakcja 24 godziny
date_range 26 lipca 2017 schedule 16:10