24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Szef podkomisji smoleńskiej: wykończyłem caracale

Wacław Berczyński znów zaskakuje

– To ja wykończyłem caracale – obwieścił dr Wacław Berczyński w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”. Szef podkomisji, która bada przyczyny katastrofy smoleńskiej, znów szokuje. Tym razem opowiada o kulisach rezygnacji Ministerstwa Obrony Narodowej z zakupu francuskich śmigłowców i przyznaje, że miał w tym duży udział.

– Znam się na tym, znam się na śmigłowcach, znam się na lotnictwie. Pamiętam, jak przeczytałem o tych caracalach, o tym, że rząd polski zamierza je kupić, to mi włosy stanęły dęba – mówił przewodniczący podkomisji smoleńskiej w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”.

Negocjacje w sprawie śmigłowców wielozadaniowych dla Wojska Polskiego zostały zerwane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w październiku 2016 r. Airbus zapowiadał, że wyprodukuje w Wojskowych Zakładach Lotniczych w Łodzi co najmniej 50 śmigłowców. Zobowiązał się również do zatrudnienia blisko 3 tys. pracowników. Kontrakt miał opiewać na 13,5 mld zł.

Czytaj także: Podkomisja smoleńska podzieliła się wiedzą z internautami

W ramach offsetu część tych pieniędzy miała wrócić do Łodzi w postaci inwestycji. Na razie nie wiadomo, jakie śmigłowce zastąpią odrzucone przez MON caracale.

(„24 godziny”, „Dziennika Gazety Prawnej”)

pis

MON

podkomisja smoleńska

caracale

Wacław Berczyński

śmigłowce

Redakcja 24 godziny
date_range 14 kwietnia 2017 schedule 21:47
„Nikt nie narzuci nam osób, które mamy przyjąć”
Borys Budka o sporze wokół przyjmowania uchodźców

– Jeżeli mielibyśmy przyjmować w sposób niekontrolowany imigrantów czy imigrantów zarobkowych, to oczywiście obawy są słuszne. Jeśli natomiast mówimy o uchodźcach przed wojną, którzy są zweryfikowani przez nasze służby, to w tym momencie takich obaw nie będzie – powiedział w programie „Więc jak?” Borys Budka z PO. Polityk komentował m. in. sprawę przyjmowania uchodźców do Polski.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 maja 2017 schedule 08:46