24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Szczepienia przeciw pneumokokom już obowiązkowe

„To krok naprzód”

Wszystkie dzieci urodzone po 1 stycznia tego roku będą obowiązkowo szczepione przeciwko pneumokokom. Według lekarzy ma to je uchronić przez bakteriami wywołującymi najczęściej zapalenie ucha środkowego, zatok oraz płuc.

- Takie szczepienia według Światowej Organizacji Zdrowia to priorytet. W chwili obecnej bakteria pneumokoku jest najważniejsza w medycynie poza szpitalnej, czyli dziecko zaraża się poza szpitalem - przekonuje profesor Andrzej Radzikowski, pediatra.

Według profesora obowiązkowe szczepienia przeciw pneumokokom to jest ogromny krok na przód. - Szczepionka jest bardzo efektywna z punktu widzenia gospodarki państwa – ocenia profesor.

(24 godziny)

choroba

szpital

medycyna

pneumokoki

zdrowie

szczepienia

Redakcja 24 godziny
date_range 2 stycznia 2017 schedule 20:34
„Super Temat”: Byliśmy w prawdziwym piekle
Wstrząsająca historia żołnierzy z Afganistanu

Większość polskich żołnierzy, którzy zdecydowali się na wyjazd do Afganistanu nie zdawała sobie sprawy, na co się decyduje. Strach, śmierć, całkowity brak zasad po stronie wroga. Podczas tej wojny życie straciło 44 polskich żołnierzy, a ponad 860 odniosło obrażenia. W programie „Super Temat” Jarosław Kulczycki rozmawiał z jednym z poszkodowanych żołnierzy, który dosłownie wyrwał się śmierci.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 maja 2017 schedule 10:07