24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Sytuacja w Polsce oczami światowych mediów

Jak oceniają spór o prawa dziennikarzy?

Sytuacja na polskiej scenie politycznej wciąż jest niespokojna. Od piątkowego wieczoru nie ustają akty sprzeciwu wobec ograniczenia praw wykonywania zawodu dziennikarza w parlamencie. Posłowie opozycji nadal okupują salę plenarną. W spór włączył się sam prezydent Andrzej Duda, który wyraził wolę jego zażegnania. Jak wydarzenia w Polsce relacjonują zagraniczne media?

Od 1 stycznia 2017 roku przedstawiciele mediów będą mieli radykalnie ograniczony wstęp na teren Sejmu. Światowe media nie pozostają obojętne na tę decyzję - w większości nie są przychylne decyzji, która wywołała falę protestów polityków oraz zwykłych obywateli.

Przegląd zagranicznych mediów  materiale wideo „24 godzin”.

(„24 godziny”)

opozycja

pis

sejm

KOD

wolne media

Redakcja 24 godziny
date_range 19 grudnia 2016 schedule 20:59
W czyje ręce trafią prawa do znaku San Escobar?
Przedsiębiorcy widzą w nim żyłę złota

Urząd Patentowy RP zmaga się wysypem wniosków o rejestrację znaku towarowego San Escobar. Ubiegają się o to firmy zajmujące się sprzedażą m. in. zabawnych gadżetów na imprezy, alkoholu, przekąsek, ubrań, a nawet... papieru toaletowego. Sprawie przyjrzał się reporter „24 godzin” Adam Feder, który wziął pod lupę fenomen fikcyjnego państwa „utworzonego” w wyniku wpadki Witolda Waszczykowskiego.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 marca 2017 schedule 13:11