24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Syria: wiele ofiar ataku chemicznego

Zginęły także dzieci

Atak chemiczny miał miejsce w mieście Chan Szajchun w północnej Syrii. Co najmniej 58 osób się udusiło, a kilkadziesiąt zostało rannych. Wśród ofiar są także dzieci.

Poszkodowani trafili do ok. 10 szpitali w całej prowincji. Do ataku najprawdopodobniej został użyty sarin, o czym mogą świadczyć wąskie źrenice ofiar oraz brak reakcji na światło u rannych.

Najczęstszą bezpośrednią przyczyną zgonu spowodowanego zatruciem silnie toksycznym związkiem chemicznym są uduszenie i paraliż serca.

Czytaj także: Wstrząsający raport AI: masowe egzekucje w syryjskim więzieniu

Agencja Reutera podaje, że za atakiem mogą stać wojska syryjskie, bądź rosyjskie. Nieznany jest dokładny bilans rannych, do szpitali wciąż trafiają nowe osoby. Czas dochodzenia do zdrowia po zatruciu jest bardzo długi.

(„24 godziny”)

syria

sarin

wojna

atak chemiczny

Redakcja 24 godziny
date_range 4 kwietnia 2017 schedule 21:23
„Super Temat”: Byliśmy w prawdziwym piekle
Wstrząsająca historia żołnierzy z Afganistanu

Większość polskich żołnierzy, którzy zdecydowali się na wyjazd do Afganistanu nie zdawała sobie sprawy, na co się decyduje. Strach, śmierć, całkowity brak zasad po stronie wroga. Podczas tej wojny życie straciło 44 polskich żołnierzy, a ponad 860 odniosło obrażenia. W programie „Super Temat” Jarosław Kulczycki rozmawiał z jednym z poszkodowanych żołnierzy, który dosłownie wyrwał się śmierci.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 maja 2017 schedule 10:07