24h online
Syn premier Szydło oficjalnie został księdzem źródło: LUKASZ GAGULSKI SE / EAST NEWS

Syn premier Szydło oficjalnie został księdzem

Uroczyście przyjął święcenia kapłańskie

To był kolejny ważny dzień dla premier Beaty Szydło. Jednak tym razem ranga wydarzenia nie miała nic wspólnego z politycznymi obowiązkami, ale z uroczystą ceremonią kościelną. Starszy syn Beaty Szydło przyjął w sobotę święcenia kapłańskie w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej.

12 diakonów razem z Tymoteuszem Szydło przyjęło święcenia kapłańskie, których udzielił im biskup diecezji bielsko-żywieckiej Roman Pindel.

Czytaj także: Czarne skrzynki z limuzyny Szydło nie przyniosły odpowiedzi

W uroczystej ceremonii wzięli udział bliscy nowych księży, w tym szefowa rządu z rodziną. Beata Szydło nie kryła, że ceremonia była dla niej wzruszającym przeżyciem. Jak podkreśliła, złożona przez diakonów przysięga kapłańska zobowiązuje ich do pełnienia odpowiedzialnej służby „wśród ludzi” i niesienia im pomocy.

Premier Beata Szydło nie ma wątpliwości, że nowi księża – a wśród nich jej syn – sprawdzą się w pełnieniu swojej posługi.

(„24 godziny”)

ksiądz

święcenia kapłańskie

tymoteusz szydło

Kościół

premier

beata szydło

Redakcja 24 godziny
date_range 28 maja 2017 schedule 13:44
Dwa lata bez wody. Mieszkańców Koniecpola ratuje beczkowóz
„Polska bez retuszu” tylko w Nowa TV

Mieszkańcy gminy Koniecpol zaczynają tracić cierpliwość. Od dwóch lat wodę dowozi do nich beczkowóz. Zaczęło się od tego, że wyschła stara studnia. Mieszkańcy kilku miejscowości zostali bez wody. W styczniu 2016 roku premier Beata Szydło obiecała pomoc. I udało się, ale tylko połowicznie. Doprowadzono wodociąg do 260 domów. Mieszkańcy kolejnych 170 gospodarstw czekają i doczekać się nie mogą. Dopiero w przyszłym tygodniu zostanie rozstrzygnięty przetarg. Beczkowóz jeszcze zatem pojeździ.

Redakcja 24 godziny
date_range 6 sierpnia 2017 schedule 11:54