24h online
Syn premier Szydło oficjalnie został księdzem źródło: LUKASZ GAGULSKI SE / EAST NEWS

Syn premier Szydło oficjalnie został księdzem

Uroczyście przyjął święcenia kapłańskie

To był kolejny ważny dzień dla premier Beaty Szydło. Jednak tym razem ranga wydarzenia nie miała nic wspólnego z politycznymi obowiązkami, ale z uroczystą ceremonią kościelną. Starszy syn Beaty Szydło przyjął w sobotę święcenia kapłańskie w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej.

12 diakonów razem z Tymoteuszem Szydło przyjęło święcenia kapłańskie, których udzielił im biskup diecezji bielsko-żywieckiej Roman Pindel.

Czytaj także: Czarne skrzynki z limuzyny Szydło nie przyniosły odpowiedzi

W uroczystej ceremonii wzięli udział bliscy nowych księży, w tym szefowa rządu z rodziną. Beata Szydło nie kryła, że ceremonia była dla niej wzruszającym przeżyciem. Jak podkreśliła, złożona przez diakonów przysięga kapłańska zobowiązuje ich do pełnienia odpowiedzialnej służby „wśród ludzi” i niesienia im pomocy.

Premier Beata Szydło nie ma wątpliwości, że nowi księża – a wśród nich jej syn – sprawdzą się w pełnieniu swojej posługi.

(„24 godziny”)

ksiądz

święcenia kapłańskie

tymoteusz szydło

Kościół

premier

beata szydło

Redakcja 24 godziny
date_range 28 maja 2017 schedule 13:44
Nagrody dla polityków. Premier ma gest
Chodzi o kwoty kilkunastu tysięcy złotych

W świecie wielkiej polityki świetnie zarabia się nie tylko na świeczniku, również w cieniu pensje i nagrody bywają sowite. Elżbieta Witek jako szefowa gabinetu premier Szydło w mediach pojawia się rzadziej niż kiedy była rzecznikiem rządu, ale ma rangę ministerialną i takie też wynagrodzenie. Miesięcznie wychodzi ok. 17 tysięcy złotych. „Super Express” dotarł do oświadczenia majątkowego minister. Średnią nabiły szczodre premie od premier – w sumie ponad 30 tysięcy złotych. Podobnej wysokości premie i nagrody zainkasowała zresztą też szefowa rządu.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 czerwca 2017 schedule 17:07