24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Symbol Krakowa stanął w Warszawie!

Mieszkańcy stolicy mają swojego „Adasia”

Replika krakowskiego pomnika Adama Mickiewicza została odsłonięta w Warszawie. Pomnik słynnego „Adasia” został odwzorowany w skali niemal 1:1, stanął zaś na placu Konstytucji.

Pomnik Mickiewicza został odsłonięty wczesnym popołudniem przez pomysłodawcę akcji, dyrektora krakowskiego teatru Groteska Adolfa Weltschka.

Odsłonięcie pomnika jest częścią akcji performatywnej przygotowanej przez teatr Groteska „ARTYŚCI na COKOŁY - Rotacyjna Galeria Pomników Artystów Polskich” – czytamy na stronie e-teatr.pl.

Teatr Groteska chce wydarzeniem zwrócić uwagę m.in. na istnienie tzw. sztuki wysokiej oraz konieczność przywrócenia jej należytego miejsca i rangi w codziennym życiu.

Akcja miała miejsce w ramach zapowiedzi 4. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy MATERIA PRIMA, który rozpocznie się 18 lutego w Krakowie.

(e-teatr.pl)

adam mickiewicz

pomnik

teatr

Redakcja 24 godziny
date_range 28 grudnia 2016 schedule 16:01
„Mogę dziś robić rzeczy, o których wcześniej można było jedynie śnić”
Janusz Józefowicz w „Tu i teraz” o swojej twórczości

– Technologia 3D daje zupełnie fantastyczne możliwości. Ja w teatrze mogę dziś robić takie rzeczy, o których wcześniej można było jedynie śnić – mówił w Nowa TV choreograf, aktor, scenarzysta i reżyser Janusz Józefowicz. Jak dodał, po 26 latach od premiery musicalu „Metro” musical jest dziś ważną pozycją w teatralnej propozycji dla widza.

Redakcja 24 godziny
date_range 26 kwietnia 2017 schedule 08:55