24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Sylwester tuż tuż. Na Times Square przetestowali konfetti

Pokaz obejrzy milion osób

W największych miastach trwają przygotowania do powitania Nowego Roku. Na sylwestrową zabawę szykuję się także Nowy Jork. Organizatorzy imprezy przetestowali nawet konfetti. W sylwestrową noc prawie stu wolontariuszy zrzuci barwne papierki z dachów i wierz na Times Square.

– Musimy być gotowi na każde warunki pogodowe. Nie ma nic gorszego niż rozmoczone konfetti. A jednak widzi się nagrania z pięknymi papierkami, nawet w najgorszych warunkach pogodowych. Jesteśmy więc gotowi na 31 grudnia – mówi organizator Sylwestra w Nowym Jorku Jeffrey Starus.

To już tradycja, że rokrocznie tłumy z całego świata przyjeżdżają, żeby umieścić swoje życzenia na noworocznym konfetti, które spadnie na Times Square.

Zwyczaj witania Nowego Roku w tym miejscu ma już ponad 100 lat – po raz pierwszy impreza odbyła się tu w 1904 r. W samej zabawie sylwestrowej na Times Square co roku bierze udział około miliona osób.

(„24 godziny”)

Nowy Jork

konfetti

sylwester

usa

Nowy Rok

Times Square

Redakcja 24 godziny
date_range 30 grudnia 2016 schedule 13:39
13-letnia Julia coraz bliżej operacji. Zbiórka trwa!
Niewiele zostało, by wydarzył się cud

Julia Szponar urodziła się ze skomplikowaną wadą serca i płuc. 13-latka ma szansę, żeby wyjechać na operację do Kalifornii. Koszt operacji wynosi jednak aż 3 miliony złotych. Dzięki pomocy tysięcy osób, udało się już zebrać ponad 2 miliony, ale czas goni, bo termin wyjazdu za ocean wyznaczono na koniec czerwca.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 kwietnia 2017 schedule 16:44