24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Święto skoków w Wiśle. Kolejny sukces Kamila Stocha!

Polak liderem Pucharu Świata!

W sobotnim konkursie Pucharu Świata w Wiśle Kamil Stoch zdystansował rywali i odniósł trzecie zwycięstwo w tym sezonie! Dzięki dzisiejszej wygranej został też liderem klasyfikacji generalnej PŚ.

W pierwszej serii – przed skokiem Stocha – Stefan Horngacher poprosił o obniżenie belki dla polskiego zawodnika. Ten jednak jakby w ogóle nie zauważył skrócenia rozbiegu i skoczył 133 metry, co było najlepszą odległością pierwszej rundy (tyle samo uzyskał Stefan Kraft).

W drugiej serii zawodnikom mocno przeszkadzał wiejący w plecy wiatr. Wielu z nich nie poradziło sobie z niekorzystnymi warunkami, a krótko skoczył też wicelider Kraft (117 metrów). Stoch miał nad nim bezpieczną przewagę i by wygrać musiał uzyskać zaledwie 115 metrów, a pofrunął aż 124 metry!

Najazd fanów Biało-Czerwonych

W piątek po południu odbyły się kwalifikacje do sobotniego konkursu głównego. O miejsce w zawodach Pucharu Świata starało się dziewięciu Biało-Czerwonych. Ostatecznie szansę wywalczyło sobie czterech. 

Choć piątkowe kwalifikacje stały pod znakiem zapytania ze względu na zmienne warunki atmosferyczne, skoki udały się całkiem nieźle, a zawodnicy przyznali, że obiekt jest dobrze przygotowany.

W związku z ostatnimi wynikami skoczków w turnieju Czterech Skoczni, Wisłę dpsłownie opanowali fani Biało-Czerwonych. 

(SE.pl, wisla-malinka.com)

Piotr Żyła

sport

Kamil Stoch

skoki narciarskie

wisła

Puchar Świata

Redakcja 24 godziny
date_range 14 stycznia 2017 schedule 20:30
Wielkie odliczanie przed 29. Letnią Uniwersjadą!
Sportowcy z Polski liczą na kolejne medale

Radość kibiców po sukcesach polskich lekkoatletów w Londynie jeszcze trwa, a już za moment mogą być nowe powody do świętowania. Przed nami kolejna wielka impreza sportowa, która może zakończyć się równie spektakularnie. W Tajwanie za dwa dni rusza 29. Letnia Uniwersjada. W Azji już jest 180-osobowa reprezentacja naszych sportowców. Wystartują łącznie w 14 dyscyplinach.

Redakcja 24 godziny
date_range 17 sierpnia 2017 schedule 16:55