24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Światowe media o porażce polskiego rządu

Donald Tusk zostaje na stanowisku szefa RE

Szefem Rady Europejskiej ponownie został Donald Tusk. Za przedłużeniem jego kadencji opowiedziało się 27 krajów, poza jednym – Polską. To wydarzenie odbiło się szerokim echem w zagranicznych mediach.

Zagraniczne media podkreślają, że zachowanie polskiego rządu (którego kandydatem na szefa RE był europoseł Jacek Saryusz-Wolski) wywołało spore zamieszanie i zdziwienie na świecie.

Wiadomość o reelekcji Donalda Tuska została odnotowana w najważniejszych tytułach prasowych i portalach informacyjnych w różnych częściach świata. W większości z nich podkreślono fakt, że stało się to wbrew woli Polski.

W znacznej części publikacji zacytowane zostało także ostrzeżenie szefa Rady Europejskiej dotyczące „spalonych mostów”.

Czytaj także: Tusk zostaje na drugą kadencję w Radzie Europejskiej!

„Polska reaguje z furią na reelekcję Tuska” – napisał brytyjski „Guardian”. BBC podkreśla natomiast, że Polska została zostawiona w unijnej izolacji przez „awanturę o Tuska”.

„Polska, której nie udało się zdyskredytować Tuska, zapędziła się w kozi róg”  – ocenia portal Politico.

W publikacjach niemal jednogłośnie podkreśla się osamotnienie naszego kraju na europejskiej arenie. Cytowane są też komentarze polityków partii rządzącej dotyczące m. in. „niemieckiego dyktatu” w Unii Europejskiej. Uwadze mediów nie umknęło także widocznie niezadowolenie premier Beaty Szydło, która nie kryła go po sukcesie Donalda Tuska.

(wprost.pl)

pis

Donald Tusk

rada europejska

unia europejska

prawo i sprawiedliwość

beata szydło

Redakcja 24 godziny
date_range 10 marca 2017 schedule 21:30