24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Świąteczne jarmarki ofiarą Brexitu?

Kurs funta kontra magia świąt

Skutków Brexitu obawia się wielu Brytyjczyków, ale gdy wiążą się one z ich miłością do Świąt, są o wiele bardziej dojmujące. Organizatorzy jarmarków bożonarodzeniowych na Wyspach obawiają się, że wieloletnia tradycja przegra w tym roku z ekonomią.

Na barwnych jarmarkach, które na stałe wpisały się w krajobraz brytyjskich miast, sprzedaje się niemieckie produkty, a same stoiska są wzorowane na bawarskich straganach. Jeśli jednak Wielka Brytania wprowadzi wizy, to przewóz niemieckich towarów na Wyspy może się przestać opłacać.

Koniec bajki?

– Myślę, że organizacja jarmarku będzie trudniejsza po Brexicie, ale to potrwa jeszcze kilka lat. Może uda się wypracować jakieś porozumienie między Niemcami, albo Unią a Wielką Brytanią – zastanawia się Kurt Stroscher, organizator jarmarku.

Niestety, nie wszyscy są takimi optymistami. Wielu sprzedawców zwraca uwagę na spadający kurs funta. – Mój szef już zaczął zastanawiać się nad zamknięciem stoiska – przyznaje Tom Bunte, który prowadzi świąteczne stoisko.

(„24 godziny”)

boże narodzenie

jarmark

świat

święta

Redakcja 24 godziny
date_range 19 listopada 2016 schedule 19:15

Zabytki Tarnowskich Gór, w tym pozostałości po kopalniach rud srebra, ołowiu i cynku, zostały wpisane w niedzielę na Listę UNESCO – zdecydowała komisja obradująca w Krakowie. Światowa Lista Dziedzictwa Narodowego wydłużyła się o kilka nowych pozycji. Oprócz pomników przyrody, formacji geologicznych oraz ekosystemów, w zestawieniu znalazły się także zabytki architektury i urbanistyki.

Redakcja 24 godziny
date_range 9 lipca 2017 schedule 13:15