24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Świat podziwia polskiego bohatera

Łukasz Urban walczył z zamachowcem

Światowe media rozpisują się o niezwykłym czynie 37-letniego Łukasza Urbana . Wszyscy dowiedzieli się o tym, że gdy terrorysta przejął kierownicę ciężarówki, Polak prawdopodobnie do ostatniej chwili walczył o to, by ofiar fanatyka było jak najmniej.

„Kierowca bohater próbował powstrzymać masakrę”, „Bohater z Berlina, o którym nigdy nie zapomnimy” - to tylko dwa spośród licznych tytułów, od których roi się obecnie w zagranicznej prasie.

Po tym, gdy wyszły na jaw okoliczności śmierci Łukasza Urbana ,cały świat podziwia jego wyjątkową postawę. W komentarzach na Facebooku pojawiają się nawet wezwania do odznaczenia Polaka medalem lub postawienia mu pomnika.

W poniedziałek wieczorem TIR wjechał w tłum zebrany na świątecznym jarmarku na Breitscheidplatz, niedaleko dworca ZOO. 12 osób zginęło, a ponad 50 zostało rannych, w tym kilkanaście ciężko.

Więcej w materiale „24 godzin” .

(se.pl, „24 godziny”)

jarmark

zamach

ciężarówka

berlin

terroryści

Redakcja 24 godziny
date_range 22 grudnia 2016 schedule 20:19
Zamach w Manchesterze. Eksplozja na koncercie Ariany Grande
Wśród zabitych i rannych są dzieci

W Manchesterze doszło do zamachu terrorystycznego. Eksplozja nastąpiła w poniedziałek wieczorem (ok. godz. 23.30 czasu polskiego) w hali Manchester Arena tuż po koncercie amerykańskiej wokalistki Ariany Grande. Zamachu dokonał jeden napastnik, który poniósł śmierć na miejscu. Udało mu się zabić 22 osoby oraz ranić ok. 60 innych.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 maja 2017 schedule 09:05