24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Świat podziwia polskiego bohatera

Łukasz Urban walczył z zamachowcem

Światowe media rozpisują się o niezwykłym czynie 37-letniego Łukasza Urbana . Wszyscy dowiedzieli się o tym, że gdy terrorysta przejął kierownicę ciężarówki, Polak prawdopodobnie do ostatniej chwili walczył o to, by ofiar fanatyka było jak najmniej.

„Kierowca bohater próbował powstrzymać masakrę”, „Bohater z Berlina, o którym nigdy nie zapomnimy” - to tylko dwa spośród licznych tytułów, od których roi się obecnie w zagranicznej prasie.

Po tym, gdy wyszły na jaw okoliczności śmierci Łukasza Urbana ,cały świat podziwia jego wyjątkową postawę. W komentarzach na Facebooku pojawiają się nawet wezwania do odznaczenia Polaka medalem lub postawienia mu pomnika.

W poniedziałek wieczorem TIR wjechał w tłum zebrany na świątecznym jarmarku na Breitscheidplatz, niedaleko dworca ZOO. 12 osób zginęło, a ponad 50 zostało rannych, w tym kilkanaście ciężko.

Więcej w materiale „24 godzin” .

(se.pl, „24 godziny”)

jarmark

zamach

ciężarówka

berlin

terroryści

Redakcja 24 godziny
date_range 22 grudnia 2016 schedule 20:19
Świat jednoczy się z Wlk. Brytanią po zamachu w Londynie
Kolejne zatrzymania w związku z zamachem

Do stolicy Anglii płyną kondolencje z wielu krajów. Nocą w centrum miasta trwało czuwanie w hołdzie ofiarom zamachu. W tym samym czasie brytyjska policja zatrzymała w środkowej i północnej Anglii kolejne dwie osoby, które mogły mieć związek z atakiem. Funkcjonariusze podali też nowe informacje dotyczące zamachowca.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:22