24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Sutenerzy w rękach policji. Wielka akcja CBŚP

Zatrzymano 10 osób

Funkcjonariusze gdańskiego i olsztyńskiego CBŚP zatrzymali 10 osób, które usłyszały już zarzuty wiązane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, sutenerstwem i kuplerstwem. Policjanci wkroczyli do mieszkań w których mieściły się agencje towarzyskie. Zatrzymanym osobom grozi do pięciu lat więzienia, zaś ich lider może usłyszeć nawet dwa razy wyższy wyrok.

Policjanci olsztyńskiego CBŚP zatrzymali cztery osoby w województwie warmińsko-mazurskim. Wszystkie zajmowały się sutenerstwem i kuplerstwem. Za swoje działania – polegające m. in. na udostępnianiu mieszkań, zamieszczaniu ogłoszeń na portalach erotycznych czy dowóz do klientów – otrzymywali wynagrodzenie. Ustalenia CBŚP wskazują, że sutenerzy mogli zarobić nawet 150 tys. zł. Wśród zatrzymanych jest jedna kobieta, która w przeszłości również była ofiarą takich działań.

Czytaj także: CBŚP rozbiło gang. 340 sztuk broni w rękach policji

W lokalach policjanci znaleźli m. in. pistolet hukowy, fałszywe dokumenty i narkotyki. Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty dotyczące czerpania korzyści z cudzego nierządu, grozi im do pięciu lat więzienia. Zastosowano wobec nich dozory policyjne, nie mogą też opuszczać kraju.

Równolegle funkcjonariusze gdańskiego CBŚP zatrzymali sześć osób – w tym dwie kobiety. Tworzyli zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się sutenerstwem. Grupa działała w Trójmieście od 2011 roku. Podejrzani udostępniali prostytutkom lokale i zamieszczali ogłoszenia na portalach erotycznych – w zamian za to dzielili z kobietami zyski na połowę. Zarobili minimum ćwierć miliona złotych.

Czytaj także: „Hoss” zatrzymany. To on wymyślił metodę „na wnuczka”

Zatrzymanym grozi do pięciu lat więzienia, zaś ich liderowi Tomaszowi D. (ps. Dworas) nawet do 10 lat.

Sąd tymczasowo aresztował lidera i jednego z członków grupy. Wobec pozostałych zatrzymanych, zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

(policja.pl)

gang

cbśp

policja

policjanci

prostytucja

Redakcja 24 godziny
date_range 28 lutego 2017 schedule 21:19