24h online
Strzały w dyskotece w Niemczech, nie żyje jedna osoba źródło: Wikimedia Commons/nakhon100

Strzały w dyskotece w Niemczech, nie żyje jedna osoba

Zginął również napastnik

Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ciężko ranne w wyniku strzelaniny, do której doszło w nocy na południowym zachodzie Niemiec. Jak poinformowała policja, zastrzelono także napastnika, który otworzył ogień w dyskotece w Konstancji.

Dramat rozegrał się ok godziny 4.30. Napastnikiem, który zaczął strzelać do uczestników zabawy w dyskotece, był 34-letni mężczyzna.. Po tym jak zabił jedną osobę, a trzy inne ciężko ranił, sprawca zbiegł. Motywy incydentu nie są znane. Policja nadal ustala okoliczności zajścia, m.in. liczbę napastników. – Goście ratowali się, uciekając na zewnątrz lub chowając się – relacjonował rzecznik policji.

Na zewnątrz mężczyzna strzelał jeszcze do policji. Wkrótce potem zmarł szpitalu z powodu poniesionych ran. Obrażenia odniósł także jeden z funkcjonariuszy.

Czytaj także: Atak nożownika w egipskim hotelu

Dzień wcześniej mężczyzna, który miał być deportowany z Niemiec, w jednym z supermarketów w Hamburgu zabił nożem kuchennym jedną osobę, a siedem ranił. Władze podały, że działał z pobudek religijnych i islamistycznych oraz był niestabilny psychicznie.

(pap.pl)

ofiary

niemcy

strzały

konstancja

dyskoteka

śmierć

Redakcja 24 godziny
date_range 30 lipca 2017 schedule 11:24