24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Strzały pod parlamentem w Londynie

Ranni na Moście Westminsterskim

W środowe popołudnie padły strzały pod brytyjskim parlamentem. Media podają informacje o kilkorgu rannych. Agencja Reutera podała, że są także ofiary śmiertelne.

Reuters, powołując się na swojego reportera, podał, że kilkoro rannych znajduje na Moście Westminsterskim, który sąsiaduje z budynkiem parlamentu. Media donoszą, że jedna z rannych osób zmarła. 

W samej strzelaninie pod gmachem miało zostać rannych kilkadziesiąt osób. Na miejscu pracują jednostki policji. Według przewodniczącego Izby Gmin napastnik zaatakował nożem polcjanta w pobliżu gmachu, po czym został zastrzelony na terenie parlamentu. Późnym popołudniem ewakuowano gmach parlamentu.

Były marszałek polskiego Sejmu Radosław Sikorski zamieścił na Twitterze film z Londynu.


Drogi prowadzące do placu, przy którym znajduje się parlament, zostały zamknięte.

(Twitter, Reuters)

ranni

londyn

strzelanina

napastnik

Redakcja 24 godziny
date_range 22 marca 2017 schedule 21:30
Filipiny wypowiadają wojnę dilerom. Polała się krew
Ludzie zaczęli czuć się bezpiecznie

Krwawa noc na Filipinach – tylko w ciągu ostatniej doby zabito 25 osób. W poprzednią noc zginęły 32 w związku z akcjami policji mającymi na celu zwalczanie dilerów narkotykowych. Dzieje się tak, ponieważ prezydent Filipin zaraz po objęciu władzy zezwolił służbom na używanie broni wobec handlarzy bez ostrzeżenia. Krwawa batalia trwa tam od czerwca 2016 roku.

Redakcja 24 godziny
date_range 17 sierpnia 2017 schedule 15:17