24h online
Strzały na ulicach Jerozolimy. Zabito napastników źródło: Reuters

Strzały na ulicach Jerozolimy. Zabito napastników

Dwóch policjantów walczy o życie

Groźna strzelanina w Jerozolimie – trzech izraelskich policjantów zostało postrzelonych w piątek rano w okolicach Wzgórza Świątynnego. Ich napastnicy po krótkim pościgu zostali zastrzeleni.

Według policji, atakujący przemieszczali się w kierunku bramy Starego Miasta. Gdy zauważyli policjantów, otworzyli w ich kierunku ogień. Doszło do pościgu w wyniku którego trzech terrorystów zostało zabitych. Przy ich ciałach znaleziono broń palną.

Czytaj także: Strzały na dworcu w Bawarii. Sprawca ranił policjantkę

Ranni policjanci znajdują się w szpitalu, dwóch z nich jest w stanie krytycznym. Na razie nie ustalono tożsamości napastników. Ze względu na atak, odwołano wszystkie piątkowe nabożeństwa w meczetach na Wzgórzu Świątynnym. Dla wyznawców islamu jest to trzecie, religijnie najważniejsze miejsce na świecie.

(„24 godziny”)

pościg

strzelanina

izrael

jerozolima

strzały

Redakcja 24 godziny
date_range 14 lipca 2017 schedule 12:09
Filipiny wypowiadają wojnę dilerom. Polała się krew
Ludzie zaczęli czuć się bezpiecznie

Krwawa noc na Filipinach – tylko w ciągu ostatniej doby zabito 25 osób. W poprzednią noc zginęły 32 w związku z akcjami policji mającymi na celu zwalczanie dilerów narkotykowych. Dzieje się tak, ponieważ prezydent Filipin zaraz po objęciu władzy zezwolił służbom na używanie broni wobec handlarzy bez ostrzeżenia. Krwawa batalia trwa tam od czerwca 2016 roku.

Redakcja 24 godziny
date_range 17 sierpnia 2017 schedule 15:17