24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Strażacy pokazali jak ratować osoby, pod którymi załamał się lód

Na co trzeba uważać?

Nad Zalewem Zamborzyckim (woj. lubelskie) strażacy pokazali jak szybko i sprawnie uratować osobę, pod którą załamał się lód.

- Chcieliśmy pokazać, jak uwolnić się z pułapki jaką jest zamarznięta tafla lodu na zbiorniku wodnym. Chcieliśmy, żeby ta wiedza trafiła do młodzieży i dorosłych – powiedział asp. Tomasz Stachyra, rzecznik prasowy lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Jak dodał Stachyra, jeśli wybieramy się na lodowisko na zamarzniętym akwenie poinformujmy kogoś najbliższego, gdzie idziemy i ile będziemy tam przebywać. - dodatkowo zabierzmy ze sobą osobę, która w razie niebezpieczeństwa udzieli nam i wezwie niezbędną pomoc – sprecyzował rzecznik.

(„24 godziny”)

akcja ratownicza

straż pożarna

lodowisko

lód

zima

Redakcja 24 godziny
date_range 11 stycznia 2017 schedule 18:13
110 tys. osób bez prądu, czyli zima w kwietniu
Silne opady w woj. śląskim

Po obfitych opadach śniegu w woj. śląskim około 110 tysięcy odbiorców nie miało w środę rano prądu. Służby pracowały w nocy i przez cały dzień, a mimo to wszystkich awarii nie udało się usunąć. Najgorsza sytuacja jest w okolicach Częstochowy i Myszkowa. Mokry i ciężki śnieg łamał gałęzie i całe drzewa, które z kolei zrywały linie energetyczne, tarasowały drogi i tory.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 kwietnia 2017 schedule 17:26