24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Straciła dorobek życia. Czeka ją eksmisja?

Kobieta zaufała pracodawczyni-oszustce

Dramat pani Magdy rozpoczął się sześć lat temu. Kobieta z mężem nie dostała kredytu na mieszkanie. Rękę wyciągnęła do niej ówczesna pracodawczyni, która zaproponowała pożyczkę, pieniądze jednak zdefraudowała. W ten sposób kobieta straciła 340 tys. zł i dom dla swojej rodziny.

Pani Magda wspomina dziś sytuację ze łzami w oczach. – Powiedziała (pracodawczyni – red.), że to mieszkanie jest Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie, ale jeżeli dam 40 tys. złotych jednorazowo, to oni złożą wniosek i wykupią to mieszkanie, żeby było własnościowe – mówi „24 godzinom”.

Stracili 340 tys. złotych

Małżeństwo zdecydowało się skorzystać z tej oferty i przekazało oszustce 40 tys. Następnie przez kolejne cztery lata płaciło jej 5 tys. zł miesięcznie. Pieniądze nigdy jednak do Zarządu nie trafiły…

Teraz lokal objęty jest wyrokiem sądu, w którym wymiar sprawiedliwości orzeka eksmisję wszystkich zajmujących go lokatorów. Co więcej pani Magda z mężem i półtoraroczną córeczką Oliwią nie dostała prawa do lokalu socjalnego. Prawnicy widzą jednak światełko w tunelu.

Więcej w materiale wideo.

(„24 godziny”)

społeczeństwo

polska

Eksmisja

Redakcja 24 godziny
date_range 16 listopada 2016 schedule 16:45