24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Stonoga: wyborca musi zobaczyć, że Andrzej Duda jest oszustem

„Był prosty układ”

– Nie powinienem pójść do więzienia, bo nikogo nie zabiłem, nie zgwałciłem, nie okradłem, a jestem ciężko chorym człowiekiem – mówił w programie „Teraz ja” w Nowa TV Zbigniew Stonoga. Przedsiębiorca poszukiwany w Polsce listem gończym przekonywał, że przed wyborami prezydenckimi w 2015 r. zawarł układ z ówczesnym kandydatem na głowę państwa Andrzejem Dudą.

Zbigniew Stonoga obecnie ukrywa się przed polskim wymiarem sprawiedliwości w Berlinie. Przedsiębiorca i kontrowersyjny społecznik został skazany na rok więzienia za oszustwo przy sprzedaży samochodu. Nie zgłosił się jednak w celu odbycia zasądzonej kary.

W programie „Teraz ja!” stwierdził po raz kolejny, że wniósł realny wkład w zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich 2015. Ale nie za darmo... – To był prosty układ, ja miałem poprzeć Dudę, później ujawnić akta afery podsłuchowej. W zamian za to miałem zostać ułaskawiony nie poprzez darowanie kar, wtedy jeszcze kar nie miałem, a poprzez zatarcie skazań – wyjaśniał w rozmowie z Tomaszem Sekielskim. – Ja jestem 16 razy skazany za znieważenia różnych instytucji – dodał. Jak dodał biznesmen, chodziło o to, żeby w wyborach parlamentarnych mógł ubiegać się o mandat poselski. – Żeby kandydować do Sejmu, trzeba być osobą niekaraną – przypomniał.

Zobacz także: „TERAZ JA!”. ROZMOWA Z KOBIETĄ, KTÓRA POGRĄŻYŁA KOMOROWSKIEGO

Stonoga oznajmił,że do spotkania face to face z przyszłym prezydentem doszło raz, u niego w mieszkaniu w Warszawie w kwietniu 2015 r. Jak uściślił, dotyczyło ono „wejścia w kampanię i także dystansowania się ode mnie”. – Umawialiśmy się na to, że ja nie będę krzyczał o tym, ze zostanę ułaskawiony i że będę trochę atakowany przez media PiS-owskie, że trochę poatakuje mnie Niezależna.pl. Żeby nikt nie wiązał nazwiska Stonogi z poparciem dla Dudy i z ujawnionymi aktami afery podsłuchowej – zaznaczył.

Cała rozmowa Zbigniewa Stonogi z Tomaszem Sekielskim w materiale wideo!

(„Teraz ja!”)

zbigniew stonoga

pis

teraz ja!

list gończy

wybory prezydenckie

prezydent

afera podsłuchowa

tomasz sekielski

Andrzej Duda

układ

Redakcja 24 godziny
date_range 6 marca 2017 schedule 09:39