24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Staranował pieszych na Times Square. Prawdopodobnie brał narkotyki

Zginęła jedna osoba, ponad 20 rannych

Znane są kolejne szczegóły dotyczące czwartkowego incydentu na Times Square w Nowym Jorku. Kierowca rozpędzonego samochodu wjechał w grupę ludzi. Telewizja CBS – powołując się na informacje pochodzące z prokuratury – poinformowała, że sprawca mógł być pod wpływem narkotyków. W wyniku zajścia zginęła 18-letnia kobieta, 22 osoby zostały ranne.

Samochodem kierował 26-letni były wojskowy Richard Rojas. Według prokuratury, mężczyzna mógł być pod wpływem substancji o nazwie „K2” lub „Spice” – chodzi o syntetyczną marihuanę.

Dotychczasowe ustalenia nie potwierdziły, że 26-latek był powiązany z terrorystami. Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio poinformował, że na ten moment nic nie wskazuje, że czwartkowy incydent był aktem terroru.

Czytaj także: Rozpędzonym autem wjechał w spacerującą rodzinę

Rozpędzony samochód wjechał na chodnik w czwartek ok. południa czasu lokalnego (ok. 18.00 czasu polskiego). Pojazd zatrzymał się dopiero na latarni i barierkach. Zginęła 18-letnia kobieta, 22 osoby zostały ranne. Stan czterech z nich nadal jest poważny.

(pap.pl)

Nowy Jork

kierowca

narkotyki

usa

Redakcja 24 godziny
date_range 19 maja 2017 schedule 20:52
Filipiny wypowiadają wojnę dilerom. Polała się krew
Ludzie zaczęli czuć się bezpiecznie

Krwawa noc na Filipinach – tylko w ciągu ostatniej doby zabito 25 osób. W poprzednią noc zginęły 32 w związku z akcjami policji mającymi na celu zwalczanie dilerów narkotykowych. Dzieje się tak, ponieważ prezydent Filipin zaraz po objęciu władzy zezwolił służbom na używanie broni wobec handlarzy bez ostrzeżenia. Krwawa batalia trwa tam od czerwca 2016 roku.

Redakcja 24 godziny
date_range 17 sierpnia 2017 schedule 15:17