24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Sprawdź, które placówki znalazły się w tzw. sieci szpitali

Gdzie pacjenci uzyskają pewną pomoc?

Regionalne oddziały Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowały listy placówek, które zostaną włączone do tzw. sieci szpitali. NFZ podpisze z nimi umowy na cztery lata.

Wiadomo, które z placówek znalazły się w tzw. sieci szpitali i już od października będą miały zagwarantowane finansowanie przez NFZ.

Szpitale, które nie znalazły się w „sieci” mogą wziąć udział w konkursie, który umożliwi zdobycie pieniędzy na funkcjonowanie.

Czytaj także: Opublikowano listę sieci szpitali. Co to znaczy dla pacjentów?

„W sieci znajdą się szpitale szczególnie istotne dla zapewnienia pacjentom równego dostępu do świadczeń zdrowotnych” – przyznała rzecznik NFZ Sylwia Wądrzyk, którą cytuje portal SE.pl.

Resort zdrowia jest zdania, że dzięki zmianom pacjenci będą mieli łatwiejszy dostęp do przyszpitalnych przychodni. Chorzy będą także mogli korzystać z kompleksowej opieki w szpitalu.

Dokładna lista szpitali i placówek medycznych będących na liście sieci szpitali.

(SE.pl)

szpital

szpitale

nfz

pacjenci

narodowy fundusz zdrowia

przychodnie

chorzy

Redakcja 24 godziny
date_range 28 czerwca 2017 schedule 21:00
NIK krytykuje pakiet onkologiczny
Resort zdrowia wprowadził korekty

Jak wynika z raportu Najwyżej Izby Kontroli, która wzięła pod lupę pakiet onkologiczny, procedurą karty DiLO (diagnostyki i leczenia onkologicznego) objęto jedynie 14 proc. chorych leczonych w poradniach specjalistycznych i niecałe 30 proc. leczonych w szpitalach. Bez karty pacjent z podejrzeniem nowotworu i tak musiał czekać w kolejce.

Redakcja 24 godziny
date_range 26 lipca 2017 schedule 16:10