24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Spotkanie w KPRM po słowach minister Streżyńskiej

Tematem lojalność i odpowiedzialność za słowo

– Powinniśmy bardziej stawiać na rozwój niż wydatki socjalne, nie militaryzować cyberbezpieczeństwa – oceniła we wtorek minister cyfryzacji Anna Streżyńska w Radiu ZET i dodała, że nie zawsze zgadza się z rozwiązaniami przyjętymi przez rząd. Do wypowiedzi minister odniosła się premier, która uznała, że nie rozumie jej wypowiedzi. Podczas środowego spotkania Beata Szydło rozmawiała z ministrami o zasadzie lojalności i odpowiedzialności za słowo.

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska przyznała, że jest fachowcem do wynajęcia i nie wyklucza współpracy z opozycją. Wypowiedzi swojej minister nie zrozumiała premier Beata Szydło i zaprosiła ją wraz z całym gabinetem na Aleje Ujazdowskie.

We wtorek Streżyńska, która była gościem Radia ZET, powiedziała także, że MON zanadto próbuje ingeruje w dziedzinę cyberbezpieczeństwa. – Uważam, że nie wszystko mu podlega i jest wiele takich zadań, które związane są z ochroną przeciętnego obywatela, które po prostu nie będą nigdy w kwestii MON-u – powiedziała.

Czytaj także: Klasa mundurowa w każdym powiecie? Nowy plan MON

Słowa swojej minister skrytykowała w środę Beata Szydło. Premier stwierdził, że „nie rozumie wypowiedzi pani minister”.

O godz. 16 w środę w KPRM odbyło się spotkanie zwołane przez szefową rządu. Tematem była zasada lojalności i odpowiedzialności za słowo.

(„24 godziny”, pap.pl)

KPRM

minister cyfryzacji

MON

premier

ministerstwo obrony narodowej

beata szydło

anna streżyńska

Redakcja 24 godziny
date_range 26 kwietnia 2017 schedule 21:23