24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Sportowe aspiracje Ryszarda Czarneckiego

Zostanie szefem PKOl-u?

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości jest oficjalnym kandydatem na stanowisko prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Kandydatura Czarneckiego została zgłoszona przez działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Decyzja zapadnie już 22 kwietnia. Tymczasem ambicjom polityka partii rządzącej przyjrzał się reporter „24 godzin” Adam Feder.

Już teraz wiadomo, że walka o fotel prezesa PKOl-u nie będzie łatwa. Czarnecki będzie bowiem rywalizował z jego obecnym prezesem Andrzejem Kraśnickim, który może liczyć na poparcie 33 innych związków sportowych (m. in. Polskiego Związku Piłki Nożnej czy Polskiego Związku Narciarstwa)

Czytaj także: Wiec w obronie Jana Szyszki okiem Adama Federa

Andrzej Kraśnicki stoi na czele Polskiego Komitetu Olimpijskiego od października 2010 roku, jednocześnie pełni też funkcję prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Jakie jest doświadczenie Ryszarda Czarneckiego w dziedzinie sportu? Wiadomo, że w przeszłości sprawował funkcję prezesa i wiceprezesa żużlowej Sparty Wrocław. W latach 2005-08 był wiceprzewodniczącym Wydziału Zagranicznego Polskiego Związku Piłki Nożnej i aspirował do funkcji prezesa tej organizacji.

(SE.pl)

pis

sport

adam feder

europoseł

Ryszard Czarnecki

PKOl

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 20:44
Kwaśniewski: nie konstytucja jest problemem, a to że rządzący ją łamią
Były prezydent w Nowa TV

– Moim zdaniem dzisiaj klucz do przyszłości Polski jest po stronie opozycji – mówił w Nowa TV Aleksander Kwaśniewski. – Czy zobaczymy twarze, którym będzie można zaufać i które będą „osobami nadziei” na to, że można odsunąć PiS od władzy i rządzić lepiej oraz przywrócić te wartości, które są w tej chwili gwałcone – dodał były prezydent.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 czerwca 2017 schedule 10:06