24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Nagrody dla polityków. Premier ma gest

Chodzi o kwoty kilkunastu tysięcy złotych

W świecie wielkiej polityki świetnie zarabia się nie tylko na świeczniku, również w cieniu pensje i nagrody bywają sowite. Elżbieta Witek jako szefowa gabinetu premier Szydło w mediach pojawia się rzadziej niż kiedy była rzecznikiem rządu, ale ma rangę ministerialną i takie też wynagrodzenie. Miesięcznie wychodzi ok. 17 tysięcy złotych. „Super Express” dotarł do oświadczenia majątkowego minister. Średnią nabiły szczodre premie od premier – w sumie ponad 30 tysięcy złotych. Podobnej wysokości premie i nagrody zainkasowała zresztą też szefowa rządu.

Okazuje się, że Elżbieta Witek dostała w ubiegłym roku z rąk Beaty Szydło aż cztery nagrody. W sumie to kwota ponad 30 tysięcy.

Nagrodzona została również sama pani premier. 16,5 tys. zł zainkasowała w ramach nagrody jubileuszowej, a 15 tys. dostała w ramach nagrody indywidualnej.

Czytaj także: Pracowity jak urzędnik. Sprawdź wysokość premii w ministerstwach

33 tys. zł otrzymał szef MON Antoni Macierewicz. Szef resortu obrony zadbał z kolei o członków podkomisji smoleńskiej. Jej szef Kazimierz Nowaczyk, został zatrudniony w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Niestety nie wiadomo, ile tam zarabia. Wiadomo tylko, że jako przewodniczący komisji otrzymuje 8 tys. miesięcznie, jako doradca w MON, drugie tyle.

Była szefowa kancelarii prezydenta Małgorzata Sadurska przeszła do PZU, ma zarabiać ok. 100 tys zł – tyle zarabiał w PZU Andrzej Jaworski, były poseł PiS i znajomy Małgorzaty Sadurskiej. Na państwowej posadzie w ciągu roku został milionerem. Podobnie jak inny poseł pis Maks Kraczkowski. W PKO BP zarabia prawie 1,5 mln zł rocznie. Ale i tak najlepiej ma przyjaciel Jarosława Kaczyńskiego Wojciech Jasiński. W największym polskim koncernie PKN Orlen zarabia łącznie z premiami ponad trzy miliony złotych rocznie.

(„24 godziny”, SE.pl)

pis

MON

antoni macierewicz

elżbieta witek

premie

nagrody

prawo i sprawiedliwość

beata szydło

Redakcja 24 godziny
date_range 21 czerwca 2017 schedule 20:13