24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Sondaż partyjny: Nowoczesna goni PiS

Do Sejmu wróciłoby SLD

Prawo i Sprawiedliwość nadal jest liderem na polskiej scenie politycznej - partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 33 proc. poparcia - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla SE.pl i Nowej TV. Jakie są wyniki pozostałych partii?

Pytanie zadane w badaniu brzmiało: „na którą partię oddałbyś głos, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę?”.

Tuż za Prawem i Sprawiedliwością uplasowała się Nowoczesna Ryszarda Petru z wynikiem 23 proc. Na trzecim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska, która uzyskała 13 proc. głosów ankietowanych.

SLD z miejscami w Sejmie

10 proc. respondentów oddałaby swój głos na partię Kukiz’15. W Sejmie znalazłby się też Sojusz Lewicy Demokratycznej - jego wynik to 8 proc. poparcia badanych.

Partia Wolność (KORWiN) oraz Partia Razem zdobyły po 4 proc. głosów. Polskie Stronnictwo Ludowe musi zadowolić się 3-procentowym wynikiem.

Tzw. inna partia to 2 proc. oddanych głosów.

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 23-24.11.2016 roku na reprezentatywnej próbie 1038 dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

(SE.pl, „24 godziny” Nowa TV)

sondaż

sejm

partie

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 27 listopada 2016 schedule 20:00
„Klątwa” – szokujący artyzm czy tani performance?
Dyskusja polityków w „Prostym pytaniu”

– Dzisiejsza sztuka próbuje trafić do publiczności z ważnymi kwestiami przy użyciu nie tyle wysublimowanych środków artystycznych, ale szokując czy obrażając wręcz – mówił w programie „Proste pytanie” w Nowa TV poseł PO Jan Grabiec, odnosząc się do niedawnej premiery spektaklu „Klątwa”. – Ja nie jestem przeciwnikiem tego, żeby w polskich instytucjach kultury były rzeczy dyskutujące, nawet krytycznie, o Kościele, o polskości, o religii. Problem jednak jest w tym, że są tej dyskusji pewne granice wyznaczane przez prawo – odpowiadał Krzysztof Bosak (Młodzież Wszechpolska).

Redakcja 24 godziny
date_range 26 lutego 2017 schedule 09:50