24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Śnieżyca dała się we znaki. Najgorzej na wybrzeżu i autostradach

Niektóre drogi były zablokowane

Gwałtowna śnieżyca okazała się sporym niebezpieczeństwem dla kierowców. W czwartek od rana dochodziło do wypadków na najważniejszych drogach, najwięcej na autostradzie A2 w Łódzkiem. Warunki były złe do tego stopnia, że na kilka godzin drogę zamknięto. Tak jak miejscami autostradę A1.

Najgorszy w skutkach był karambol trzech ciężarówek na DK18 w Iłowej w lubuskiem. Droga była zamknięta przez kilkanaście godzin.

Śnieżyce powodują nie tylko wypadki, ale też przerwy w dostawach prądu. Jeszcze w czwartek rano nie miało go 18 tysięcy gospodarstw domowych. Najtrudniejsza sytuacja była w województwach: warmińsko-mazurskim, pomorskim i zachodniopomorskim. Zresztą wybrzeże to ten region kraju, który po ataku zimy ucierpiał najbardziej. Bo to właśnie tam mieszkańcy musieli się mierzyć nie tylko z silnym, porywistym wiatrem, ale też z wodą zalewającą ulice.

(24 godziny)

mróz

śnieg

pogoda

kierowcy

zima

Redakcja 24 godziny
date_range 5 stycznia 2017 schedule 18:45

Wysoka temperatura to powód do uciechy dla wszystkich, którzy wybierają się na urlop. Trzeba jednak pamiętać, że fala upałów, zwłaszcza ta przychodząca znienacka, może być bardzo niebezpieczna. Rekordowe temperatury paraliżują nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale też wiele instytucji.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 czerwca 2017 schedule 13:09