24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Śniegiem... pod koła. Zima utrudnia życie niepełnosprawnym

Ulice są czarne, a chodniki – białe

Zima i zalegający na ulicach śnieg dają się we znaki kierowcom. Ale są tacy, którzy mają jeszcze trudniej – osoby na wózkach inwalidzkich i pchające przed sobą wózki dziecięce mają na co narzekać, bo o niektórych miejscach służby jakby zapomniały.

Niestety w Polsce sytuacja częściej wygląda następująco: ulice są czarne, a chodniki – białe.

– Przed naszą fundacja schody są odśnieżone, a podjazd już niestety nie – skarży się Dorota Adamów-Bielkowicz z fundacji Integracja. Niestety ma rację, droga droga do budynku instytucji pomagającej niepełnosprawnym to przysłowiowa droga przez mękę.

– Ciężko jest jechać, ręce się ślizgają. Koleżanka mi pomaga – opowiada „24 godzinom” Łukasz Bednarski, niepełnosprawny. Ale nie wszyscy mogą na taką pomoc liczyć. A odśnieżanie to obowiązek miasta.

Chętnych brak...

Niestety, chętnych do odśnieżania brakuje. Choć powinny robić to zarówno miejskie służby, jak i prywatni właściciele posesji i chodników, na których zalegają białe hałdy. Za niewywiązanie się z obywatelskiego obowiązku grozi kara grzywny nawet do 1500 złotych.

Na razie zima skutecznie uprzykrza życie nie tylko niepełnosprawnym, ale i mamom, które zdecydowały się zabrać dzieci na zimowy spacer.

(„24 godziny”)

społeczeństwo

zima

śnieg

wózek

niepełnosprawni

wózek dziecięcy

małgorzata nowicka-aftowicz

Redakcja 24 godziny
date_range 12 stycznia 2017 schedule 21:30