24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Śniegiem... pod koła. Zima utrudnia życie niepełnosprawnym

Ulice są czarne, a chodniki – białe

Zima i zalegający na ulicach śnieg dają się we znaki kierowcom. Ale są tacy, którzy mają jeszcze trudniej – osoby na wózkach inwalidzkich i pchające przed sobą wózki dziecięce mają na co narzekać, bo o niektórych miejscach służby jakby zapomniały.

Niestety w Polsce sytuacja częściej wygląda następująco: ulice są czarne, a chodniki – białe.

– Przed naszą fundacja schody są odśnieżone, a podjazd już niestety nie – skarży się Dorota Adamów-Bielkowicz z fundacji Integracja. Niestety ma rację, droga droga do budynku instytucji pomagającej niepełnosprawnym to przysłowiowa droga przez mękę.

– Ciężko jest jechać, ręce się ślizgają. Koleżanka mi pomaga – opowiada „24 godzinom” Łukasz Bednarski, niepełnosprawny. Ale nie wszyscy mogą na taką pomoc liczyć. A odśnieżanie to obowiązek miasta.

Chętnych brak...

Niestety, chętnych do odśnieżania brakuje. Choć powinny robić to zarówno miejskie służby, jak i prywatni właściciele posesji i chodników, na których zalegają białe hałdy. Za niewywiązanie się z obywatelskiego obowiązku grozi kara grzywny nawet do 1500 złotych.

Na razie zima skutecznie uprzykrza życie nie tylko niepełnosprawnym, ale i mamom, które zdecydowały się zabrać dzieci na zimowy spacer.

(„24 godziny”)

społeczeństwo

zima

śnieg

wózek

niepełnosprawni

wózek dziecięcy

małgorzata nowicka-aftowicz

Redakcja 24 godziny
date_range 12 stycznia 2017 schedule 21:30
Kierowca autobusu miejskiego nie pomógł mężczyźnie na wózku! [WIDEO]
Kierowca autobusu miejskiego nie pomógł mężczyźnie na wózku!

Kierowca stołecznego autobusu linii 516 nie chciał wpuścić niepełnosprawnego mężczyzny do autobusu. Na szczęście zareagowali pasażerowie, którzy nie kryli obudzenia postawą kierowcy. ZTM w Warszawie przekazał sprawę do firmy zewnętrznej, która zatrudnia mężczyznę. Jednocześnie podkreśla, że kierowca miał obowiązek pomóc niepełnosprawnemu.

Redakcja 24 godziny
date_range 28 lipca 2017 schedule 10:51