24h online
Śnieg i mróz w całej Europie źródło: pixabay.com/MariaShvedova

Śnieg i mróz w całej Europie

Raport pogodowy

Od Francji, po Rosję i Turcję. Zima w Europie nie odpuszcza. Z powodu opadów śniegu i silnego mrozu zamarzło 11 osób. Odwołano ponad 650 lotów, a wielu kierowców musiało zrezygnować z jazdy samochodem.

W Moskwie w nocy z soboty na niedzielę termometry wskazywały -30 stopni Celsjusza. Podobna temperatura utrzymuje się na całych Bałkanach oraz w niektórych miejscach w Szwajcarii. Najzimniej od 50 lat jest również w chorwackim Splicie, tam termometry wskazały -7 stopni Celsjusza. Z kolei w Stambule spadło prawie pół metra śniegu, a z powodu słabej widoczności odwołano ponad 650 lotów.

W cieśninie Bosfor konieczne było wstrzymanie kursowanie promów, a wielu kierowców zrezygnowało z jazdy ulicami tego miasta z powodu na oblodzenie. Podobnie było na północy Grecji, gdzie kierowcy musieli na opony swoich aut założyć łańcuchy. W tej części kraju temperatura sięgnęła -15 stopni Celsjusza. Nieco cieplej bo -7 stopni Celsjusza było w Salonikach, a w Atenach temperatura oscylowała wokół 0 stopni Celsjusza.

Wyjątkowo ostra zima panuje również w centrum i na południu Włoch. Zamknięto lotniska w Bari, Brindisi oraz na Sycylii i Wyspach Liparyjskich. Odwołano również liczne połączenia promowe.

Nieco łagodniejsza temperatura utrzymuje się we Francji, gdzie termometry wskazują od -3 do -11 stopni Celsjusza. W Berlinie było -15 stopni Celsjusza, choć w niektórych rejonach Niemiec temperatura sięgała nawet -26 stopni Celsjusza.

W Rosji, Grecji, Bułgarii, Włoszech zamarzło łącznie 11 osób, a w szwajcarskiej części Alp pod lawiną zginął 28-letni Francuz. Natomiast w Belgii zginał kierowca ciężarówki, która wpadła w poślizg.

(pap.pl)

Rosja

niemcy

szwajcaria

Francja

grecja

pogoda

włochy

Redakcja 24 godziny
date_range 8 stycznia 2017 schedule 09:25

Wysoka temperatura to powód do uciechy dla wszystkich, którzy wybierają się na urlop. Trzeba jednak pamiętać, że fala upałów, zwłaszcza ta przychodząca znienacka, może być bardzo niebezpieczna. Rekordowe temperatury paraliżują nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale też wiele instytucji.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 czerwca 2017 schedule 13:09