24h online
Śnieg i mróz w całej Europie źródło: pixabay.com/MariaShvedova

Śnieg i mróz w całej Europie

Raport pogodowy

Od Francji, po Rosję i Turcję. Zima w Europie nie odpuszcza. Z powodu opadów śniegu i silnego mrozu zamarzło 11 osób. Odwołano ponad 650 lotów, a wielu kierowców musiało zrezygnować z jazdy samochodem.

W Moskwie w nocy z soboty na niedzielę termometry wskazywały -30 stopni Celsjusza. Podobna temperatura utrzymuje się na całych Bałkanach oraz w niektórych miejscach w Szwajcarii. Najzimniej od 50 lat jest również w chorwackim Splicie, tam termometry wskazały -7 stopni Celsjusza. Z kolei w Stambule spadło prawie pół metra śniegu, a z powodu słabej widoczności odwołano ponad 650 lotów.

W cieśninie Bosfor konieczne było wstrzymanie kursowanie promów, a wielu kierowców zrezygnowało z jazdy ulicami tego miasta z powodu na oblodzenie. Podobnie było na północy Grecji, gdzie kierowcy musieli na opony swoich aut założyć łańcuchy. W tej części kraju temperatura sięgnęła -15 stopni Celsjusza. Nieco cieplej bo -7 stopni Celsjusza było w Salonikach, a w Atenach temperatura oscylowała wokół 0 stopni Celsjusza.

Wyjątkowo ostra zima panuje również w centrum i na południu Włoch. Zamknięto lotniska w Bari, Brindisi oraz na Sycylii i Wyspach Liparyjskich. Odwołano również liczne połączenia promowe.

Nieco łagodniejsza temperatura utrzymuje się we Francji, gdzie termometry wskazują od -3 do -11 stopni Celsjusza. W Berlinie było -15 stopni Celsjusza, choć w niektórych rejonach Niemiec temperatura sięgała nawet -26 stopni Celsjusza.

W Rosji, Grecji, Bułgarii, Włoszech zamarzło łącznie 11 osób, a w szwajcarskiej części Alp pod lawiną zginął 28-letni Francuz. Natomiast w Belgii zginał kierowca ciężarówki, która wpadła w poślizg.

(pap.pl)

Rosja

niemcy

szwajcaria

Francja

grecja

pogoda

włochy

Redakcja 24 godziny
date_range 8 stycznia 2017 schedule 09:25