24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Śmierć Magdaleny Ż. Rutkowski: Mahmud K. przekazał nam dużo informacji

„Super temat” na tropie tragedii w Egipcie

Sprawa śmierci Magdaleny Ż. poruszyła całą Polską. – Ja sam rozmawiałem z rezydentem egipskim Mahmudem K., który przekazywał nam bardzo dużo informacji – mówił w programie „Super temat” w Nowa TV detektyw Krzysztof Rutkowski. Polska prokuratura oświadczyła w czwartek, że są już wstępne wyniki badań sekcji zwłok kobiety, natomiast nie podano żadnych szczegółów.

Czy Magdalena Ż. znajdowała się pod wpływem środków odurzających? Kto jej je podał? Lekarz, do którego dotarł wysłannik Nowa TV, twierdzi, że dziewczyna zachowuje się tak, jakby podano jej flakkę – narkotyk popularny w USA i ostatnio rozprzestrzeniający się w Europie. Osoby, które go zażyją, zachowują się tak jak schizofrenicy: rozmawiają z nieistniejącymi ludźmi, nie odpowiadają na pytania. Jaką role odgrywają w tej sprawie poszczególne osoby? Sprawie przyjrzała się ekipa programu „Super temat” w Nowa TV.

Podania Magdzie środków chemicznych nie wykluczył detektyw Krzysztof Rutkowski, który na zlecenie rodziny Polki zajmuje się sprawą. – Ja sam rozmawiałem z rezydentem egipskim Mahmudem K., który przekazywał nam bardzo dużo informacji – mówił. – Powiedział, że jej stan był tragiczny, a nagrania robił na użytek rodziny – dodał gość Nowa TV.

Czytaj także: Mnożą się wątpliwości ws. śmierci Polki w Egipcie

Krzysztof Rutkowski wyjaśnił też, kim były osoby, którym podczas nagrań udostępnionych w sieci, Mahmud K. tłumaczy coś po arabsku. Według detektywa był to kierowca i jeszcze jeden mężczyzna towarzyszący Magdalenie w drodze na lotnisko.

Detektyw dodał, że nie może potwierdzić, czy Magda Ż., która 30 kwietnia zmarła w Hurghadzie, została wcześniej wykorzystana seksualnie, ponieważ nie ma na to świadków. Przyznał jednak, wciąż napływają do niego zgłoszenia kobiet informujących o dziwnych „przygodach” w Egipcie.

Czytaj także: „Jest mnóstwo pytań na które śledczy muszą odpowiedzieć”

Do sprawy odniosły się także Jagoda Władoń, specjalistka terapii uzależnień i Joanna Garnier z Fundacji La Strada. Ekspertki w związku ze zbliżającym się sezonem urlopowym szczególnie przestrzegały przed samotnymi wyjazdami, apelowały też o zachowanie czujności zarówno zagranicą jak i w Polsce. – To nie kraj jest szczególnie ryzykowny, szczególnie ryzykowne są zachowania, które narażają na niebezpieczeństwo – podkreślała Jagoda Władoń.

(„Super temat”)

Krzysztof Rutkowski

jarosław kulczycki

flakka

śmierć

Magdalena Ż.

Hurghada

super temat

egipt

Redakcja 24 godziny
date_range 11 maja 2017 schedule 09:40
Ryszard Kalisz: cały system zawiódł
Były szef MSWiA o działaniach po tragicznych nawałnicach

– Państwo PiS-owskie nie zdało egzaminu – tak Ryszard Kalisz komentował działania po gwałtownych nawałnicach, które w ostatnich dniach przeszły przez Polskę. W ocenie byłego szefa MSWiA „cały system zależny od najwyższej władzy politycznej zawiódł”. – To była nawałnica nieporównywalna z niczym innym, co mieliśmy w Polsce – dodał gość Jarosława Kulczyckiego na antenie Nowa TV.

Redakcja 24 godziny
date_range 18 sierpnia 2017 schedule 09:05