24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Słynny wolontariusz WOŚP potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka dla Łukasza

Do akcji wkroczył Jurek Owsiak

Choć sam jest chory, dzielnie pomaga innym i walczy o pieniądze podczas zbiórek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I tak od pięciu lat. Niestety dziś tak jak nigdy wcześniej Łukasz Berezak sam potrzebuje wsparcia. O pomoc chłopcu zaapelował szef WOŚP Jurek Owsiak.

13-latek ze Szczecina choruje od czasów niemowlęcych. Choroba Leśniowskiego-Crohna (zapalna choroba jelita) jest jednak bardzo kosztowna i powoduje kolejne skutki uboczne. Nastolatek kilka razy w ciągu dnia musi przyjmować lekarstwa, a raz w tygodniu przechodzi zabieg w szpitalu. Te trudy dnia codziennego nie przeszkodziły mu jednak zostać jednym z najbardziej rozpoznawalnych wolontariuszy WOŚP.

Czytaj także: Nowa TV grała dla WOŚP. Do skarbonki dorzucamy 999 zł!

Niestety, teraz gimnazjalista sam potrzebuje wsparcia. Miesięczny koszt kuracji Łukasza to ok. 3 tysięcy złotych. Taka kwota to ogromne obciążenie dla rodziny chłopaka, na którą zarabia tylko ojciec. Mama zrezygnowała z pracy, by pomagać synowi.

Internauci poruszeni historią Łukasza, który ofiarnie co roku zbiera pieniądze na leczenie innych, teraz zbierają środki dla niego. Pomysł jest taki, żeby zebrać kwotę pokrywająca roczny koszt terapii (45 tys. zł). Wszystkie szczegóły dostępne są pod adresem pomagamy.im/BEREZAK2017.

Do akcji przyłączył się także idol Łukasza i dyrygent Wielkiej Orkiestry Jurek Owsiak, który nagrał specjalny apel o pomoc chłopcu.

(pomagamy.im/BEREZAK2017, szczecin.eska.pl)

jurek owsiak

szczecin

wielka orkiestra świątecznej pomocy

WOŚP

zbiórka

pomoc

łukasz berezak

Redakcja 24 godziny
date_range 6 lipca 2017 schedule 20:16